• ROZGRYWKI TENISA STOŁOWEGO

          • W sobotę 23 marca odbyły się rozrywki tenisa stołowego o Puchar Burmistrza. Naszą szkołę reprezentowało 8 uczniów z klas IV - VII. Największy sukces odniosła Hania Wszołek - zajęła I miejsce w kategorii do lat 13-tu oraz Eryk Wszołek, który pokonał większość przeciwników i ostatecznie uplasował się na III miejscu. Wszystkim gorąco gratulujemy!

          • MIĘDZYNARODOWY KONKURS „KANGUR MATEMATYCZNY”

          • 21 marca 2024 r. trzydziestu uczniów naszej szkoły z klas II – VIII wzięło udział w międzynarodowym konkursie „KANGUR MATEMATYCZNY”. Główny cel konkursu to praktyczne sprawdzenie posiadanych wiadomości i umiejętności logicznego myślenia podczas rozwiązywania podanych zadań.

            Konkurs ma charakter jednorazowego testu w kilku kategoriach wiekowych: ŻACZEK (kl. 2), MALUCH (kl. 3 i 4), BENIAMIN (kl. 5 i 6), KADET (kl. 7 i 8). Na rozwiązanie testu przeznaczone jest 75 minut. Test zawiera 24 lub 30 zadań w zależności od kategorii wiekowej. Do każdego zadania dołączonych jest 5 odpowiedzi, z których dokładnie jedna jest poprawna. Za brak odpowiedzi uczestnik otrzymuje zero punktów, natomiast za odpowiedź błędną lub zaznaczenie więcej niż jednej odpowiedzi, otrzymuje punkty ujemne w liczbie 25% przewidzianych za dane zadanie.

            Każdy uczestnik konkursu otrzymuje drobny upominek, w bieżącej edycji był to Chiński Tangram Kangura, zaś uczniowie z najlepszymi wynikami, po ich ogłoszeniu – nagrody książkowe i dyplomy.

            Jak każdego roku, na wyniki konkursu poczekamy ok. 5 tygodni. Trzymamy kciuki za wyniki naszych wspaniałych młodych matematyków.

            /mgr E. Hulek – szkolny koordynator konkursu/

          • Turniej Wiedzy Pożarniczej

          • 21 marca b.r. w Górze Ropczyckiej odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Naszą szkołę reprezentowało dwoje uczniów – Zofia Lorenc z klasy 3b i Franciszek Lorenc z klasy 4a. Turniej składał się z dwóch części - pisemnej i ustnej. W przerwie odbył się pokaz sprzętu strażackiego i ćwiczenia praktyczne z udzielania pierwszej pomocy. Nasi uczniowie zajęli najwyższe miejsca w swojej kategorii wiekowej. Zosia zajęła I miejsce i zakwalifikowała się do etapu powiatowego,  a Franek zajął – III miejsce.

            Serdecznie gratulujemy tak dobrego wyniku!

          • Cyrk "Szok" w naszej szkole

          • 21 marca 2024 r. uczniowie naszej szkoły mieli okazję gościć artystów z ukraińskiego cyrku „Szok”. Uczniowie podziwiali triki cyrkowe, a także wzięli czynny udział w niektórych zadaniach. Były pokazy gołębi i piesków. Wystąpili także: wesoły klaun, „słoń”, „biały miś” i nadmuchany supermen. Występ cyrkowy dostarczył wszystkim zebranym dużo miłych wrażeń i przeżyć.

          • Szkolny Turniej Rummikub

          • Pierwszy szkolny turniej Rummikuba za nami.

            W turnieju wzięło udział 32 uczniów z klas 4-7, którzy przez prawie 3 godziny dzielnie rywalizowali ze sobą rozgrywając 2 rundy po 3 gry.

            Atmosfera była niesamowita, pełna skupienia, zdrowej rywalizacji, a przede wszystkim dobrej zabawy.

            Zwycięzcą, który otrzymał statuetkę Mistrza Szkolnego Turnieju Rummikub został Marcel Jaworek z klasy 5a.

            Na miejscu uplasowała się Hanna Wszołek z kl. 6b, a na miejscu Franciszek Wojton z kl. 7a.

            Składamy Wielkie Gratulacje .

            Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w turnieju. Zapraszamy do udziału w kolejnych rozgrywkach.

          • Rozstrzygnięcie konkursu na PALMĘ WIELKANOCNĄ

          • Rozstrzygnięcie konkursu było dla nas niezwykle trudnym zadaniem, ale z ogromną radością informujemy, że WSZYSTKIE wykonane palmy wielkanocne były tak niezwykle staranne i piękne, że nasze jury było kompletnie bezradne!

            Zdecydowaliśmy się nagrodzić WSZYSTKICH uczestników tego niesamowitego konkursu, ponieważ każda praca wyrażała niezwykłą kreatywność, talent i zaangażowanie. Wasze wysiłki i pasja zasługują na najwyższe wyróżnienie!

            Dziękujemy Wam wszystkim za udział w konkursie i za inspirujące dzieła sztuki, które stworzyliście. Jesteśmy dumni z Waszych umiejętności!

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom - LAUREATOM!

          • Orlęta dopingują Strzelców przed ćwiczeniami „WATAHA”

          • 15 marca o godz. 15.30 pod Sędziszowskim Ratuszem odbyło oficjalne rozpoczęcie i odprawa Strzelców na ćwiczenia WATAHA.

            Czym jest ta Wataha?

            "Są to prowadzone zadania na terenie czasowo zajętym przez przeciwnika.

            Przez ok. 2 doby strzelcy będą mieli do pokonania w ukryciu kilkadziesiąt kilometrów, wykonując po drodze zadania z różnych dziedzin wojskowych, na zróżnicowanym terenie."

            Po zakończeniu tylko najwytrwalsi otrzymują "Żelazną Strzelecką Odznakę Wilka"

            Podczas spotkania Orlęta wspólnie z kadrą strzelecką po raz pierwszy odebrały defiladę pododdziałów biorących udział w ćwiczeniach Wataha. Zrobiło to na nich duże wrażenie.

          • Święto Liczby Pi – rozstrzygnięcie konkursu

          • Z okazji Święta Liczby Pi, które przypada na dzień 14 marca, nauczyciele matematyki zorganizowali w naszej szkole konkurs adresowany do uczniów klas IV-VIII.

            Zadaniem uczestnika konkursu było wykonanie pracy/projektu techniką komputerową w dostępnym programie graficznym, przedstawiającej LICZBĘ PI – jej własności, zastosowanie czy ciekawostki. Prace oceniano w dwóch kategoriach wiekowych: kl. IV-V oraz kl. VI-VIII. Podczas oceny projektów brano pod uwagę pomysłowość, inwencję twórczą, estetykę, przejrzystość i czytelność pracy, a nade wszystko stronę merytoryczną i techniczną.

            Na konkurs wpłynęło 33 prace, które były bardzo ciekawe i różnorodne. Pośród nadesłanych projektów były prace statyczne, ale też ruchome oraz z dźwiękiem… może nie każdy z nas wie, że liczbę Pi – LUDOLFINĘ – można również usłyszeć! Spora grupa konkursowiczów w swoich projektach przedstawiła ciekawostki czy zastosowania liczby Pi w sposób atrakcyjny i nietuzinkowy. Wyłoniono łącznie 12 laureatów, którzy w nagrodę otrzymali dyplom, pochwałę oraz celującą cząstkową ocenę z matematyki.

            Dziękujemy serdecznie wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w tym konkursie. Mamy nadzieję, że choć część informacji przedstawionych w pracach konkursowych zostanie przez Was zapamiętanych i wykorzystanych podczas nauki matematyki już w klasie ósmej.

            /Nauczyciele matematyki/

            L A U R E A C I:

            Sara Wróbel kl. 4a

            Aleksandra Bała kl. 5a

            Antonina Niedźwiedź kl. 5a

            Magdalena Hulek kl. 5a

            Karolina Szczęch kl. 5a

            Martyna Zamorska kl. 5b

            Patrycja Jędrysek kl. 5b

            Piotr Marciniec kl. 6a

            Miłosz Mazur kl. 6b

            Zuzanna Rybka kl. 7a

            Faustyna Czarnik kl. 7b

            Natalia Toton kl. 7b

            UDZIAŁ W KONKURSIE:

            Krzysztof Toton kl. 4b

            Olivier Olszowy kl. 4b

            Ignacy Wiatrowski kl. 4b

            Alexandra Partyka kl. 5a

            Nicola Olszowy kl. 5a

            Zuzanna Marcinek kl. 5a

            Tatiana Idzik kl. 5a

            Marcel Jaworek kl. 5a

            Kacper Ochał kl. 5a

            Aniela Stynczyłów-Mytych kl. 5b

            Jakub Stec kl. 5b

            Karolina Kocur kl. 5b

            Piotr Pieja kl. 5b

            Nikodem Stachura kl. 5b

            Dawid Stec kl. 6b

            Mateusz Ptaszek kl. 6b

            Michalina Cyzio kl. 6b

            Wiktoria Zamorska kl. 7a

            Wojciech Ochał kl. 7a

            Laurana Pater kl. 7b

            Filip Malik kl. 8a

            Nagrodzona praca konkursowa z melodią "Pi" - Magdalena Hulek kl. 5A

            Nagrodzona praca konkursowa - Miłosz Mazur - kl. 6b

            Praca konkursowa - Wojciech Ochał kl. 7a

            Nagrodzona praca konkursowa - Zuzanna Rybka kl. 7a

          • PODZIĘKOWANIE!

          • Serdecznie dziękujemy za włączenie się w akcję zbiórki na rzecz okolicznych schronisk!

            /Szkolna Rada Wolontariatu/

          • 7b pogłębia tajniki sztuki i świętuje Dzień Kobiet w Rzeszowie

          • W dniu 7 marca 2024 r. nasza klasa odbyła wycieczkę do Rzeszowa pod opieką pani A. Paściak i pani P. Idzik.

            Zwiedziliśmy nową wystawę sztuki nowoczesnej w Biurze Wystaw Artystycznych oraz świętowaliśmy Dzień Kobiet w Klubie Podkręcone.

            Po przybyciu na miejsce mogliśmy poznać krótką historię Synagogi Staromiejskiej i Synagogi Nowomiejskiej.

            W BWA zwiedziliśmy wystawę Kolekcja Książąt Lubomirskich. Pani przewodnik informowała nas o obrazach i ich twórcach, dzieląc ekspozycję na nurty sztuki XX wieku. Podziwialiśmy obrazy takich wybitnych malarzy jak: Picasso, Warhol, Dali, Allechinsky, Appel, Arnoldi, Banksy, Chagall, Hirst, Kaufman, Miro.

            Po poznaniu całej wystawy pani przewodnik poprosiła nas, abyśmy wybrali ulubiony obraz, a potem uzasadnili, dlaczego podoba nam się najbardziej. Wypowiedzi były ciekawe i bardzo różnorodne.

            W górnej sali podziwialiśmy malarstwo abstrakcyjno - ekspresyjne Zbigniewa Święcińskiego, które było kolorowe, eksperymentalne i nowoczesne.

            Potem pojechaliśmy do Klubu Podkręcone, w którym, podzieleni na grupy, graliśmy w kręgle i minigolf. W przerwie między rozgrywkami posililiśmy się nieco pizzą i smakołykami z baru.

            Wyjazd bardzo nam się podobał. Mogliśmy nie tylko szlachetnie rywalizować, ale także mieliśmy czas, aby ze sobą pobyć i porozmawiać. Szczególnie pozostaną w naszej pamięci wspólne sportowe zmagania.

            Opracował: Hubert Babiarz, Oliwier Saj

          • "Bądź wariacik! Załóż krawacik!” - Niezwykłe Święto Kobiet w Naszej Szkole

          • Dnia 8 marca, z okazji Dnia Kobiet, nasza szkoła zorganizowała niecodzienny dzień, pełen radości i kreatywności. Uczniowie, pełni entuzjazmu, postanowili wziąć udział w nietypowej inicjatywie, zakładając krawaty jako gest solidarności i szacunku wobec kobiet. To wyjątkowe wydarzenie nie tylko sprawiło, że dzień był pełen uśmiechów, ale również podkreśliło, że równość jest wartością, którą wszyscy możemy wspierać, niezależnie od płci. Inicjatywa ta dowodziła, że nawet tak zwyczajna rzecz jak krawat może być symbolem jedności i wsparcia dla siebie nawzajem.

            /tekst: mgr U. Magdoń/

          • Dzień Kobiet w klasie 7A

          • Dzisiaj obchodziliśmy w naszej klasie Dzień Kobiet. Chłopcy przygotowali dla nas gry i poczęstunek. Graliśmy między innymi w Kahoota, w którym mieliśmy odgadnąć marki samochodów. Bardzo nam się podobało ponieważ jedzonko było pyszne, a gry umiliły nam ten dzień. Jesteśmy im wdzięczne za zorganizowanie tych zabaw.

            /Julia F. i Anita P./

            Podczas klasowych obchodów Dnia Kobiet chłopcy przygotowali dla nas ciekawe gry głównie na temat samochodów, narzędzi i piłkarzy. Rozdawali nam cukierki, pieczone przez nich słodkości i piękne prezenty. Całe obchody przebiegły w przyjemnej atmosferze i myślę, że każdy będzie miło wspominał ten dzień.

            /Aniela W./

            Dzień Kobiet jest dla nas bardzo ważnym dniem, a chłopaki spisali się bardzo dobrze! Były życzenia, prezenty, odśpiewane „STO LAT”, wspaniały poczęstunek oraz quizy i konkurencje. Ziemniaki Wojtka bardzo nas rozbawiły J  Podsumowując, jesteśmy bardzo szczęśliwe.

            /Zosia C. i Nikola P./

          • XVII Gminny Konkurs Historyczny rozstrzygnięty

          • W dniu 1. marca 2024r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Sędziszowie Małopolskim odbyła się XVII edycja Gminnego Konkursu Historycznego „Z kart historii Ziemi Sędziszowskiej”.

            Konkurs zorganizowany został przez Szkołę Podstawową nr 3 im. Jana Pawła II w Sędziszowie Małopolskim we współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury oraz Instytutem Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie.

            Celem konkursu, organizowanego corocznie z okazji rocznicy nadania praw miejskich dla naszego miasta, jest inspirowanie dzieci i młodzieży do poznawania dziejów Polski oraz Ziemi Sędziszowskiej, a także budzenie poszanowania dla dziedzictwa historycznego i kulturowego naszej Ojczyzny.

            W tym roku tematyka konkursu skupiała się wokół dziejów klubu sportowego Lechia, Ochotniczej Straży Pożarnej w Sędziszowie Małopolskim oraz przebiegu I wojny światowej w naszym mieście.

            Z konkursowym testem zmagało się 30 uczniów z dziesięciu szkół podstawowych.

            Komisji konkursowej przewodniczył Pan mgr Tomasz Przywara – nauczyciel historii w Liceum Ogólnokształcącym w Sędziszowie Małopolskim, zaś w składzie jury pracowały także: Pani mgr Albina Świerad – nauczycielka Szkoły Podstawowej w Czarnej Sędziszowskiej oraz Pani mgr Beata Majcher  - dyrektor Szkoły Podstawowej w Zagorzycach Górnych.

            Gościem uczestników konkursu był Pan dr Jacek Magdoń pracownik Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie, Główny Inspektor ds. Orląt Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego.

            Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

            I miejsce – Marta Bąk – SP w Czarnej Sędziszowskiej – 43 pkt.

            II miejsce – Jakub Wróbel – SP 3 w Sędziszowie Małopolskim – 42 pkt.

            III miejsce – Krzysztof Stec – SP 2 w Sędziszowie Małopolskim – 40 pkt.

            IV miejsce – Piotr Bołba – SP w Będziemyślu – 38 pkt.

            V miejsce – Jan Piątkiewicz – SP nr 3 w Sędziszowie Małopolskim – 36 pkt.

            Trzeci z reprezentantów naszej szkoły Dawid Jakubek zgromadził 33 punkty i zajął VII miejsce.

            Gratulujemy laureatom oraz pozostałym uczestnikom.

            Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki książkowe oraz gadżety reklamujące nasze miasto, zaś laureaci: komiksy i książki o tematyce historycznej, grę planszową, vouchery do kina Jedność oraz sprzęt elektroniczny.

            Nagrody dla uczestników ufundowali: Burmistrz Sędziszowa Małopolskiego Bogusław Kmieć, który objął konkurs honorowym patronatem, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie, Pan Jacek Magdoń oraz Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Sędziszowie Małopolskim.

            Dziękujemy Pani dyrektor MGOK Katarzynie Hagdej oraz pracownikom domu kultury za gościnę i poczęstunek dla uczestników oraz pomoc w sprawnym przeprowadzeniu konkursu.

            Dziękujemy instytucjom współorganizującym, uczestnikom oraz opiekunom za udział w konkursie i zapraszamy ponownie za rok.

            Fot. MGOK Sędziszów Młp.

          • GMINNE IGRZYSKA DZIECI I MŁODZIEŻY W TENISIE STOŁOWYM

          • W dniu 29 lutego oraz 2 marca w SP nr 1 w Sędziszowie Młp. odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci i Młodzieży w indywidualnym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. W igrzyskach wzięli udział uczniowie 7 szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Pod opieką Pani Agnieszki Kuc naszą szkołę reprezentowali:

            Marcel Jaworek - 5a

            Hanna Wszołek - 6b

            Julian Chełpa - 7a

            Franciszek Wojton - 7a

            Gabriela Sabik - 7b

            Oliwier Saj - 7b

            Eryk Wszołek - 7b

            Po zaciętej walce o każdy punkt i sportowej rywalizacji do kolejnego etapu na szczeblu POWIATOWYM, zajmując II miejsce, awansowali HANNA WSZOŁEK i ERYK WSZOŁEK. Na zakończenie igrzysk zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

            Udział w zawodach w ping-ponga był dla mnie wyzwaniem i dobrą okazją do sprawdzenia swoich umiejętności. Rozgrywki pomimo wielkich emocji i trudnych przeciwniczek, przebiegały w przyjaznej atmosferze. Po kilku zaciętych meczach, udało mi się wywalczyć II miejsce. Mimo zmęczenia czułam ogromną radość i satysfakcję z osiągniętego wyniku, nie tylko dla siebie, ale również dla naszej szkoły.

            /Opracowanie tekstu: Hania Wszołek – uczennica klasy 6b/

          • WYJŚCIE DO BIBLIOTEKI PEDAGOGICZNEJ

          • W dniu 23 lutego 2024 roku klasy 5a i 5b pod opieką p. mgr A. Paściak gościły w Bibliotece Pedagogicznej na lekcjach bibliotecznych poświęconych historii naszego miasta. Na miejscu uczniów przywitała p. Katarzyna Jaworek, dzięki której mogli poznać tajemnicze pomieszczenia biblioteki i jej skarby. Uczestniczyli w lekcji na temat najdawniejszej historii Sędziszowa Młp., ważnych wydarzeń w historii miasta oraz jego właścicieli. Uczniowie rozwiązywali quiz polegający na oglądaniu starych zdjęć i odgadywaniu, jaki budynek przedstawia fotografia. Zagadki były naprawdę trudne, ale wszyscy świetnie się bawili. Zdali sobie sprawę, jak stare jest ich miasto.

            Na koniec piątoklasiści rozwiązywali krzyżówkę, która sprawdziła ich wiedzę o Sędziszowie Młp. oraz wysłuchali legend o Dzielnym rycerzu Sędziszu oraz o Skrzynczynie.

            Pani bibliotekarka wspomniała o zasługach SP nr 3 w ratowaniu księgozbioru podczas powodzi oraz o zbliżającej się 541. rocznicy nadania Sędziszowowi Młp. praw miejskich.

            Zarówno lekcja biblioteczna jak i historia naszego miasta okazały się niezmiernie ciekawe.

            Opracowali uczniowie klasy 5a:

            Antonina Niedźwiedź, Karolina Szczęch, Marcel Jaworek

          • „Stawonogi, jak przybysze z innej planety”

          • Z przyjemnością informujemy, że konkurs BIOLOGICZNY dla klas 6  pt. „Stawonogi, jak przybysze z innej planety” został rozstrzygnięty!

            Zgłoszonych zostało 7  prac konkursowych. Wszystkie można obejrzeć w galerii zamieszczonej poniżej.

            Celem konkursu było:

            • zainteresowanie uczniów tematyką stawonogów wokół nas,
            • rozwijanie wyobraźni i umiejętności posługiwania się różnymi technikami plastycznymi,
            • rozwijanie aktywności twórczej i kształtowanie wrażliwości estetycznej,
            • odkrywanie w sobie nowych talentów.

            Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu modelu stawonoga o wymiarach: 10-20 cm.

            Ocenie podlegała prezentacja wymaganych treści, czyli dokładne zachowanie elementów budowy (czułki, aparat gębowy...) i podpisanie ich.

            Z przyjemnością oglądaliśmy kreatywne pomysły młodych uczestników. Mamy nadzieję, że uczniowie dalej będą rozwijać plastyczną twórczość. Takiej kreatywności możemy im tylko pozazdrościć!

            Komisja konkursowa brała pod  uwagę technikę wykonania pracy,  oryginalność, a przede wszystkim zgodność z wymogami konkursu. 

            Po długich naradach jury konkursowe, ze względu na wysoki poziom wszystkich prac wybrało tylko pierwsze miejsce. Gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

            Zwyciężyła Kinga Grabowska z 6B  i jej praca: chrząszcz  - Jelonek rogacz.

            Pozostali uczestnicy i ich prace:

            Jakub Wróbel 6B: pająk -  Czarna wdowa

            Julia Skorupska  6B: pająk – indyjski ptasznik niebiesko-metaliczny Poecilotheria Metallica

            Kacper Baran 6A: pająk – Ptasznik

            Michalina Cyzio 6B: skorupiak -  Krab czerwony

            Dawid Stec 6B: pająk

            Jakub Karwat 6B: pająk na pajęczynie

            Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody i oceny z biologii.

            /Tekst: mgr Beata Idzik/

          • Orlęta upamiętniły bohaterów

          • Dnia 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji w naszej parafii w Sędziszowie Małopolskim w dniu 3 marca  zostały zorganizowane uroczystości przy pomniku bohaterów. Msza święta odbyła się z udziałem orkiestry dętej z Ropczyc, i z asystą pocztów sztandarowych m.in. naszej jednostki - Jednostka Strzelecka 2051 im. mjr Władysława Rudolfa-Wilka . Następnie obchody przeniosły się pod memoriał Sybiraków i żołnierzy AK Podobwodu Sędziszów Młp. gdzie Strzelcy złożyli uroczystą przysięgę. Delegacje władz powiatowych, samorządowych oraz młodzież szkół średnich złożyły wiązanki kwiatów przed pomnikiem. Mieliśmy okazję wziąć udział w defiladzie i się w niej zaprezentować. Obchody już po raz kolejny zakończyliśmy "Biegiem Tropem Wilczym" znany też jako bieg pamięci żołnierzy wyklętych w którym wzięły udział niektóre Orlęta i Strzelcy. Do przebiegnięcia mieli aż 1963m. Po skończonym biegu można było się posilić grochówką wojskową. Była to jedna z najpiękniejszych uroczystości w Sędziszowie Małopolskim i czekam na kolejne.

            Tekst: pat. Aleksandra Sołek

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Sędziszowie Małopolskim
      • (+17) 22-16-825
      • Osiedle Młodych 20 39-120 Sędziszów Małopolski Poland
      • ePUAP: /SP3SedziszowMlp/domyslna
  • Galeria zdjęć

      brak danych