• KIERMASZ ŚWIĄTECZNY

          • W dniach 13-14 grudnia 2023 w naszej szkole odbył się Kiermasz Świąteczny zorganizowany przez Radę Rodziców. W czasie przerw, przy dźwiękach świątecznych piosenek można było kupić ręcznie robione niepowtarzalne stroiki, ozdoby choinkowe, kartki świąteczne, choineczki oraz kolorowe babeczki, kruche ciasteczka, świąteczne ciasta, pachnące pierniczki i sianko wigilijne. W jego organizację włączyli się uczniowie i rodzice wszystkich klas, przygotowując i przekazując na sprzedaż wiele pięknych i oryginalnych dekoracji świątecznych oraz słodkich wypieków. Zgodnie z założeniami kiermaszu pieniądze uzyskane z ich sprzedaży zostaną przeznaczone na zakup nowych szafek szkolnych.

            Wielkie słowa uznania i podziękowania dla dzieci i rodziców zaangażowanych w organizację i realizację całego przedsięwzięcia oraz wszystkim kupującym, dzięki którym Kiermasz Świąteczny 2023 zakończył się wielkim sukcesem, za co z całego serca  D Z I Ę K U J E M Y.

            Rada Rodziców SP nr 3

          • Pasowania na Czytelnika

          • 13 grudnia, w środę- pierwszoklasiści zostali przyjęci w poczet czytelników naszej szkolnej biblioteki. Na początku uroczystości dziewczynki ze starszych klas wcielając się w wesołe, kolorowe postacie przedstawiły krótki program artystyczny. W wierszach była mowa o tym, jakie korzyści są z czytania książek, a Królowa Biblioteki – Królowa Książek powiedziała dzieciom, jak należy obchodzić się z książką.

            Następnie pani Ula pracująca w bibliotece zapoznała uczniów klasy pierwszej z tym, w jaki sposób można wypożyczać książki i gdzie znajdują się odpowiednie dla maluchów pozycje. W kilku słowach został też zaprezentowany regulamin biblioteki.

            Po krótkim ,,egzaminie” dotyczącym sprawdzenia tego, czy dzieci uważnie słuchały podanych wiadomości, nastąpił moment uroczysty – złożenie ślubowania i pasowanie na czytelnika. Po pasowaniu każdy uczeń dostał pamiątkową zakładkę z prośbami książki.

            Pierwszaki wyszły z biblioteki podekscytowane i z niecierpliwością oczekują możliwości wypożyczenia pierwszej książki dla siebie.

            /tekst: mgr U. Więcek/

          • Święta tuż, tuż...

          • W dniu 7 grudnia 2023 roku uczniowie klasy 7b pod opieką pani Patrycji Idzik i Anny Paściak uczestniczyli w w zwiedzaniu tematycznym "Wokół świątecznego stołu" w Kolbuszowej.

            Skansen zasypany śniegiem tworzył uroczą scenerię przywodzącą na myśl Święta Bożego Narodzenia.

            Uczniowie pogłębiali swoją wiedzę na temat zwyczajów świątecznych zwiedzając wiejską chatkę, dwór i kościół.

            W przestronnej i ciepłej izbie szkolnej odbyły się warsztaty, podczas których młodzież wykonywała świąteczne ozdoby, a następnie Wigilia, którą poprzedziły życzenia i łamanie się opłatkiem.

            Przy wspólnym stole kosztowaliśmy typowych potraw lasowiackiej wieczerzy. Tradycyjny barszcz biały z grzybami, ziemniaki z cebulą, pierogi, kapusta z grochem i kompot z suszu smakowały wyśmienicie.

            Wiele emocji budziły prezenty od św. Mikołaja. Po posiłku nastąpiła pora, aby je rozdać i otworzyć.

            Pełni wrażeń wróciliśmy do Sędziszowa Małopolskiego.

            /Tekst: p. Anna Paściak/

          • Akiliada - edukacja poprzez ruch - wyzwanie listopadowe

          • W listopadzie w klasie 1b realizowaliśmy kolejne wyzwanie, które rzucili nam bohaterowie AKILIADY. Dzieci w ruchu uczyły się o Helsinkach, Letnich Igrzyskach, które odbyły się tam w 1952 r. i rozpoznawały letnie i zimowe sporty olimpijskie.

            A czy Wy wiecie, jak nazywają się mieszkańcy Finlandii?

            FILMIK - 1

          • ŚWIĘTY MIKOŁAJ W NASZEJ SZKOLE

          • Dzień Świętego Mikołaja w wielu krajach świata obchodzony jest niezmiennie 6 grudnia każdego roku. W Kościele katolickim jest to wspomnienie Świętego Mikołaja z Miry - biskupa. W tym dniu Święty Mikołaj odwiedza wszystkie grzeczne dzieci i rozdaje drobne prezenty.

            Uczniowie naszej szkoły z pewnością byli przez cały rok bardzo grzeczni, gdyż Święty Mikołaj w towarzystwie pomocników - Śnieżynek - zawitał również do naszej „Trójeczki” i rozdawał dzieciom upominki. Na ten dzień czekali wszyscy, jednak najwięcej emocji i radości „niecodzienna wizyta” wzbudziła wśród najmłodszych dzieci, które uradowane nie chciały się rozstać z Mikołajem.

            Klasy starsze również uroczyście celebrowały to święto, poprzez wcielenie się w rolę osoby, która obdarowuje upominkami. Wszystkim dopisywał dobry humor i świąteczny nastrój, a z twarzy nie znikały uśmiechy. Panująca za oknem zimowa aura, dekoracje w klasach oraz dominujący w stroju wielu uczniów kolor czerwony, podkreśliły wagę tego dnia. Niektóre klasy postanowiły z okazji Mikołajek wyjechać na wycieczkę, by w wyjątkowej formie przeżyć ten czas.

            Święty Mikołaju, do zobaczenia za rok!

            Serdecznie dziękujemy Szkolnej Radzie Rodziców za zaproszenie Świętego Mikołaja do naszej szkoły oraz wsparcie Go w pracy.

          • DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA klas 4-8

          • Andrzejki to tradycja, która zabiera nas w sferę wróżb i świetnej zabawy. Z tej okazji 30.11.2023 r. w naszej szkole odbyła się andrzejkowa dyskoteka dla klas IV-VIII zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Prócz zabaw i tańców przy muzyce na uczniów czekał sklepik, w którym mogli zakupić przepyszne ciasto przygotowane przez rodziców oraz bransoletki fluorescencyjne. Niektórzy uczestnicy postanowili wzbogacić ten magiczny czas różnorodnymi przebraniami i akcesoriami. Na parkiecie królował strój uzbrojonego agenta w ciemnych okularach.

            Czas pełen zabaw przebiegał w radosnej, miłej i ciepłej atmosferze.

            /tekst: mgr U. Magdoń/

            FILMIK 1

            FILMIK 2

            FILMIK 3

            FILMIK 4

            FILMIK 5

          • Jesienne spotkanie Szkolnych Kół Caritas Diecezji Rzeszowskiej

          • 30 listopada 2023 r. uczniowie zaangażowani w Szkolne Koła Caritas i ich opiekunowie, wzięli udział w Jesiennym Spotkaniu SKC, w Instytucie Teologiczno-Pastoralnym w Rzeszowie. Było ono organizowane dla centralnej i północnej części diecezji. Uczestnicy jeszcze dogłębniej poznali działalność Caritas naszej diecezji, jak i nowe pomysły pracy w formie wolontariatu. W spotkaniu uczestniczyło ok. 600 osób.

            Zjazd rozpoczął się przywitaniem ks. Karola Hadama – diecezjalnego koordynatora Szkolnych Kół Caritas. Głównym punktem programu była prelekcja ks. prał. Stanisława Słowika – wieloletniego dyrektora Caritas Diecezji Rzeszowskiej oraz założyciela pierwszego Szkolnego Koła Caritas.

            Uczestnicy spotkania wysłuchali świadectwa ks. Stanisława Słowika- twórcy SKC, dotyczącego pracy na rzecz osób potrzebujących. Całość wystąpienia wzbogacona była fotorelacją i komentarzami nt. ważnych wydarzeń z historii działalności Caritas - od czasu powstania pierwszego Szkolnego Koła Caritas w Polsce w 1995 r., aż dnia dzisiejszego. Ks. Słowik podzielił się także swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi obecnych wyzwań wolontariuszy.

            Spotkanie prowadzone było w duchu hasła z VII Dnia Ubogich: „Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka” (Tb 4, 7). Dlatego w drugiej części spotkania dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej, ks. Piotr Potyrała, przedstawił aktualne działania Caritas w służbie innym. Całość Jesiennego Spotkania SKC ubogaciły występy scholi parafialnej z Weryni pod kierownictwem pani Sylwii Opalińskiej –Starzec.

            Kończąc spotkanie jego uczestnicy odmówili wspólnie Koronkę do Bożego Miłosierdzia, którą poprowadził ks. Karol Hadam, diecezjalny koordynator Szkolnych Kół Caritas.

            Po błogosławieństwie nasze ciała wzmocniono drożdżówkami i soczkiem.

            Takie spotkania jeszcze bardziej uświadamia młodym ludziom i ich opiekunom, że wolontariat może nadać naszemu życiu jeszcze głębszy sens.

          • Konkurs wiedzy technicznej "MŁODZI MISTRZOWIE TECHNIKI"

          • 29 listopada troje przedstawicieli z klasy 8 wzięło udział w IV edycji wielozadaniowego konkursu wiedzy technicznej pod hasłem "Młodzi mistrzowie techniki", którego organizatorem był Zespół Szkół Technicznych w Sędziszowie Młp.

            Konkurs składał się z dwóch etapów:

            1) teoretyczny, który obejmował pytania z ogólnej wiedzy technicznej z zakresu życia codziennego,

            2) praktyczny, sprawdzający umiejętności techniczne wykorzystywane w życiu codziennym.

            Naszą szkołę reprezentowali - Andżelika Wójcik, Piotr Wójcik i Nikodem Dyło, którzy po wylosowaniu stanowiska, przystąpili do wykonywania zadań konkursowych z różnorodnych dziedzin:

            • mechaniki - rysowanie prostych elementów zgodnie z zasadami rysunku technicznego oraz pomiary suwmiarką uniwersalną,
            • elektryki - montaż układu elektrycznego,
            • handlu -sporządzenie polecenia przelewu / wpłaty gotówkowej,
            • stolarstwa - czytanie rysunku technicznego i zmontowanie części drewnianych,
            • fryzjerstwa - wykonanie fryzury na główce treningowej wg własnej inspiracji,
            • stylisty - zaprojektowanie ubioru wg aktualnych trendów modowych w sezonie jesiennym.

            Uczniowie z wielkim zaangażowaniem wykonywali swoje zadania.

            Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki.

          • Konkurs Antyalkoholowy

          • W Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Sędziszowie Młp. w dniach 02 – 20 listopada 2023 r. został przeprowadzony konkurs o tematyce antyalkoholowej. Tematem przewodnim konkursu było hasło: „Alkoholu nie piję, więc zdrowo żyję”, był to konkurs plastyczno - literacki. Celem konkursu było propagowanie trzeźwej obyczajowości wśród dzieci.

            Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy odrębnie oceniane: klasy I – III oraz klasy IV – VIII. W pracach plastycznych dzieci stosowały różne techniki i formy - dominował plakat. Pojawiło się również 6 prac literackich.

            Powołano komisję konkursową, która fachowo i obiektywnie oceniła zebrane prace.

            W skład komisji weszli:

            mgr Urszula Magdoń – polonista

            mgr Urszula Więcek – bibliotekarka

            mgr Sylwia Skóra – pedagog szkolny

            W ramach obowiązującego tematu forma prac była dowolna, dało to możliwość uczniom wykazania się oryginalnymi pomysłami i inwencją twórczą. Komisja po wnikliwej analizie wyłoniła najlepsze prace, które wyróżniały się estetyką wykonania i bogatą treścią.

            W wyniku powyższej oceny komisja przyznała 13 nagród i 6 wyróżnień:

            I MIEJSCE:

            Maja Pragłowska kl. 1b

            Rozalia Marcinek kl. 3b

            Wojciech Malec kl.4a

            Maja Siewierska kl. 6a

            II MIEJSCE:

            Nina Przywara kl. 1b

            Kinga Magdoń kl. 3b

            Nikodem Stachura kl. 5b

            Ignacy Wiatrowski kl. 4b

            III MIEJSCE:

            Magdalena Malec kl.1b

            Michał Charchut kl. 3b

            Marlena Kuś kl. 4a

            Nikola Olszowy kl. 5a

            Kornelia Jędrych kl. 5b

            WYRÓŻNIENIA:

            Maria Wróbel kl. 3b

            Hanna Chojnicka kl. 3b

            Kornelia Siewierska kl. 4a

            Magdalena Hulek kl. 5a

            Martyna Zamorska kl. 5b

            Wiktoria Zamorska kl. 7a

            Fundatorem nagród był Urząd Miejski w Sędziszowie Młp.

            Wszystkie nagrodzone prace są wyeksponowane na terenie szkoły.

            /tekst: mgr S. Skóra/

          • KONKURS PLASTYCZNY: ,,Misie, miśki i niedźwiadki z bajek, filmu i okładki”

          • Pani Urszula Więcek pracująca w bibliotece przeprowadziła już po raz kolejny konkurs plastyczny skierowany do uczniów klas I – III. Hasłem przewodnim były misie i niedźwiadki z bajek i filmów lub książeczek. Prace można było składać w dniach od 7 do 27 listopada 2023 roku.

            W konkursie wzięło udział 42 uczniów. Jest on organizowany już piąty rok z rzędu. I za każdym razem prace są ciekawe, a dobór techniki materiałów zaskoczył nawet nauczycieli, którzy wyłaniali laureatów. Prace charakteryzowały się starannością i ciekawym przedstawieniem tematu. Komisja w składzie: p. Urszula Więcek, p. Sylwia Skóra wyłoniła 6 laureatów. Postanowiono przyznać też 6 wyróżnień.

            Wyniki prezentują się następująco:

            I MIEJSCE

            Antoni Początek kl. 1b

            Małgorzata Pokrzywa kl. 3a

            II MIEJSCE

            Oliwier Placek kl. 1a

            Nadia Siewierska kl. 1b

            III MIEJSCE

            Nikodem Święch kl. 1a

            Szymon Święch kl. 3a

            WYRÓŻNIENIA

            Kornelia Surman kl. 1a

            Jakub Czenczek kl. 1a

            Zofia Pokrzywa kl. 1a

            Zofia Zawiślak kl. 1b

            Aleksandra Dutka kl. 2b

            Oliwia Stawińska kl. 3a

            Pozostali uczniowie, którzy wzięli UDZIAŁ W KONKURSIE:

            Kl. 1a:  Maria Mroczek, Tymoteusz Piczak, Marcelina Róg, Karol Wszołek

            Kl. 1b: Dawid Kozioł, Nina Przywara, Franciszek Wachel

            Kl. 2a: Oliwier Baster, Martyna Jędrych, Oskar Łuczyk, Zuzanna Majka, Wiktoria Pupa, Beniamin Tobiasz, Marcelina Wachel, Liliana Zawisza

            Kl. 2b: Wiktoria Basara, Milena Jamuła, Zofia Kaniewska, Joanna Mika, Michał Patro

            Kl. 3a: Oliwia Bała, Julian Bieniek, Zofia Paśko, Arwena Pater, Roman Sakalo, Monika Wszołek

            Kl. 3b: Zofia Lorenc, Tomasz Marć, Kornelia Śliwińska, Michalina Żurek

            Laureatom i wyróżnionym uczniom serdecznie gratulujemy. Wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie – bardzo dziękujemy. 

            /tekst: mgr U. Więcek/

          • ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

          • Pluszowy miś od prawie 120 lat cieszy zarówno najmłodszych, jak i tych nieco starszych. To nasz przyjaciel, towarzysz beztroskich zabaw i spokojnego snu, powiernik największych sekretów.

            W poniedziałek 27 listopada nasi uczniowie uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. W tym dniu każda chętna osoba przyszła do szkoły w towarzystwie swojego ulubionego pluszaka. Szkolny korytarz wypełnił się kolorami i dziecięcymi uśmiechami, a przyniesione maskotki z pewnością umiliły wszystkim czas. 

            /tekst: mgr U. Magdoń/

          • „Zostań naszym Świętym Mikołajem” - akcja pomocowa dla Dzieci z Podkarpackiego Hospicjum w Rzeszowie

          • Mając w pamięci słowa Camie Walker: "Obdarowywanie innych w każdej możliwej postaci rozpoczyna proces zmiany i pomaga nam pamiętać, że jesteśmy częścią czegoś znacznie większego", już po raz kolejny nasza szkoła włączyła się w pomoc Podopiecznym Fundacji Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie. Chcąc zrealizować marzenia dzieci i umożliwiać ich prawidłowe funkcjonowanie, Szkolne Koło Caritas, wraz z Radą Wolontariatu podjęły inicjatywę zorganizowania na terenie naszej szkoły, mikołajkowej zbiórki potrzebnych produktów dla Podopiecznych Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci w Rzeszowie.

            Akcja nie trwała długo, ale włączyło się w nią mnóstwo uczniów naszej szkoły. Zbieraliśmy różne artykuły higieniczne i kosmetyki, artykuły papiernicze oraz zabawki interaktywne. Całą listę potrzebnych rzeczy dla podopiecznych Hospicjum można było znaleźć na stronie Fundacji. Zbiórka zakończyła się 22 listopada. Przyniesione przez uczniów produkty zostały posegregowane wg kategorii, a w piątek 24 listopada przedstawiciele SKC i klasy 5a przy współpracy p. Elżbiety Hulek, zawieźli nasze dary do Hospicjum w Rzeszowie. Zostały one przekazane na ręce pracowników Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci. Zostaliśmy przyjęci bardzo serdecznie i z ogromną wdzięcznością.

            Z całego naszego serca bardzo dziękujemy wszystkim Darczyńcom: uczniom, rodzicom oraz nauczycielom, którzy zaangażowali się w pomoc dla Dzieci. Niech powróci do Was okazane dobro.

            Dziękujemy Wam za Wasze dobre serca!

            /tekst: mgr K. Szeliga-Babiarz/

          • "R jak Rummikub"

          • 23 listopada, przedstawicielki naszej szkoły - Aleksandra Sołek i Milena Marciniec z kl. 7b, pod opieką naucz. p. Patrycji Idzik wzięły udział w Wojewódziej Konferencji Metodycznej "R jak Rummikub". Spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej im. Janka Zawiszy w Przedborzu, w której to realizowany jest innowacyjny I Ogólnopolski Program "Rummikub w Szkole".

            Gra Rummikub to doskonała nauka przez zabawę, która rozwija logiczne myślenie, koncentrację uwagi, wyobraźnię, spostrzegawczość, uczy rywalizacji, kreatywność i zasad fair play.

            A oto wrażenia uczestniczek spotkania:

            Ola

            (...) Gdy przyjechałyśmy, poczęstowano nas słodkim poczęstunkiem. Nasze spotkanie miało na celu rozpowszechnienie gry, która polega na zdrowej rywalizacji jak i na logicznym myśleniu. Nawet jeśli nigdy nie grano w nią można było zapoznać się z zasadami, które nam wytłumaczono krok po kroku. Rozgrywki odgrywały się w dwóch grach, a każda po dwie rudny. Według mnie jest to idealnie. Po zakończeniu elementu z grami, rozpoczęła się druga część, podczas której poznałyśmy zasady spotkań z grami w tej szkole.

            Chociaż byłyśmy tam 4 godziny, dzięki miłej i przyjaznej atmosferze, czas szybko leciał. Po podsumowaniu wyników, rozdano nagrody dla zwycięzców i nie tylko, a na koniec zrobiliśmy razem zdjęcie pamiątkowe.

            Będę wspominać ten dzień, zawsze grając w Rummikub. Jeśli będzie tylko okazja chętnie przyjadę tam drugi raz.

            Milena

            (...) Gdy dojechaliśmy na miejsce przywitali nas członkowie klubu Rummikub tamtejszej szkoły. Gdy wszyscy uczestnicy dojechali, poznaliśmy historię stworzenia gry, w jakich odmianach występuje, a także wytłumaczono nam zasady. Następnie mieliśmy chwilę przerwy na poczęstunek, a po nim wylosowaliśmy z kim będziemy grać. Rozgrywki były bardzo emocjonujące. Rozegraliśmy dwie gry, każda po dwie rundy. Jak się później dowiedzieliśmy, jest to minimum do rozegrania w lidze Rummikuba. Po zakończeniu elementu rozgrywek zostały podliczone punkty i nastąpiło wręczenie nagród zwycięzcą w różnych kategoriach oraz został przedstawiony program Rummikuba w szkołach.

            Na koniec zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie.

            Ten dzień na długo pozostanie w mojej pamięci. Mam nadzieję, że będzie jeszcze okazja by wybrać się tam jeszcze raz.

          • MŁODZI NAUKOWCY

          • Uczniowie klas piątych w miesiącu październiku i listopadzie odkrywali świat nauki poprzez samodzielnie prowadzone doświadczenia. Celem eksperymentu (moczenie jajka w occie), przeprowadzonego przez klasę B było pozbawienie jajka skorupki i zmiana chemiczna jego strukturym. Ocet spowodował rozpuszczenie skorupki wapiennej oraz ścięcie białka. Jajko stało się gumowate. Uczniom udało się pomyślnie wykonać doświadczenie, możemy podziwiać zdjęcia wykonanych badań.

            Natomiast uczniowie klasy 5A prowadzili hodowlę pleśni. Przekonali się, że nie jest to takie proste, ponieważ konieczne było zapewnienie pleśni białej odpowiedniej wilgotności i ciepła. Wyniki hodowli były mniej lub bardziej zadowalające dzieci. Ale przecież liczy się zdobyta wiedza i dobra zabawa.

            /tekst: mgr U. Kania-Wiater/

          • WYCIECZKA DO KIELC

          • 13 października 2023 uczniowie klas: 4A, 4B i 5A uczestniczyli w wycieczce, której celem była dobra zabawa. 

            Pierwszym punktem było zwiedzanie Centrum Nauki Leonardo da Vinci. Uczniowie mogli samodzielnie wykonywać różne doświadczenia np.: oglądać prace szkieletu podczas jazdy na rowerze, prowadzić samochód w narkogoglach, jeździć wózkiem inwalidzkim po nierównym terenie. Muzeum było ciekawym punktem na mapie podróży wycieczki.

            Kolejnym celem było zwiedzanie oraz warsztaty garncarskie w Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni. Uczniowie podczas warsztatów wykonali przepiękne rzeźby zwierząt, które zabrali na pamiątkę. W Tokarni uczestnicy wycieczki zjedli również smaczny obiad. Wycieczkę zakończyło zwiedzanie Rezerwatu Przyrody Kadzielnia.

            Wszyscy wrócili z wycieczki z dużą ilością pamiątek i w świetnym humorze.

            /tekst: mgr U. Kania-Wiater/

          • Warsztaty muzyczne

          • 21 listopada w naszej szkole odbyło się radosne i ciekawe wydarzenie. Ze swoim pomysłem warsztatów wystąpiła Luiza Ganczarska, córka pana Gerarda Ganczarskiego, która jest wokalistką i kompozytorką. Na spotkaniu zademonstrowała warsztat swojej pracy kompozytorskiej i scenicznej.

            Głównym jednak celem było zrozumienie przez uczniów, jak ważne są różnorakie zainteresowania, hobby, i w jaki sposób uczynić z nich pożyteczną i radosną życiową pasję.

            Uczniowie mieli okazję w sposób aktywny poznawać elementy muzyki, a nawet sami tworzyli swoją wspólną kompozycję.

            Po warsztatach miały miejsce zdjęcia, rozmowy, a nawet rozdawane były autografy.

            /tekst: mgr G. Ganczarski/

            1 FILMIK

            2 FILMIK

            3 FILMIK

            4 FILMIK

            5 FILMIK

            6 FILMIK

            7 FILMIK

            8 FILMIK

            9 FILMIK

          • Podsumowanie zbiórki zniczy

          • W ramach akcji "Światełko dla Łyczakowa", czyli zbiórki zniczy dla Polaków za granicą, która została przeprowadzona w dniach 18-27.10.23 r., zebrano łącznie 200 zniczy.

            Pierwszą z partii biało-czerwonych zniczy, w dniu 20 października dostarczyła reprezentacja Orląt do TVP Rzeszów. Stamtąd znicze zostały zawiezione na Ukrainę.

            Druga część zniczy została odwieziona przez delegację dzieci ze Szkolnego Koła Caritas, do księdza Krzysztofa Kalamaszka. Znicze zostały dostarczone przez księdza do Szkoły Ogólnokształcącej Nr 10 im. Marii Magdaleny we Lwowie. Szkolną tradycją jest opieka uczniów nad grobami na Cmentarzu Orląt Lwowskich. Tam też będą zapalane zebrane przez nas znicze.

            Bardzo dziękujemy za liczny udział w kolejnej zbiórce Szkolnego Koła Caritas, Szkolnej Rady Wolontariatu i Orląt.

            /tekst: mgr K. Szeliga-Babiarz/

          • MAKIETA NASZEGO MIASTA

          • W ramach zajęć rozwijających kreatywność uczniowie klasy  1a wykonali makiety  miasta Sędziszowa Małopolskiego.

            To była świetna współpraca!

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Sędziszowie Małopolskim
      • (+17) 22-16-825
      • Osiedle Młodych 20 39-120 Sędziszów Małopolski Poland
      • ePUAP: /SP3SedziszowMlp/domyslna
  • Galeria zdjęć

      brak danych