• UWAGA ÓSMOKLASIŚCI!

          • Przypominamy, że zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2021/2022 w dniach 24-26 maja 2022 r. odbędzie się  egzamin ósmoklasisty.

            W każdym dniu egzaminu uczniowie klas VIII przychodzą do szkoły o godz. 8.15 i wchodzą do budynku korzystając z głównego wejścia od strony północnej.

            WAŻNE INFORMACJE

            • Uczeń nie może spóźnić się na egzamin.
            • Uczeń powinien zgłosić się na egzamin z legitymacją szkolną lub innym dokumentem potwierdzającym tożsamość.
            • Uczniowie posiadający rzeczy, których do sali nie wolno wnosić, np. smartfony, torebki, plecaki, kurtki, itp. kierują się najpierw do swoich szafek szatniowych, w których rzeczy te pozostawią.
            • Uczniów obowiązuje zakaz przynoszenia do szkoły i wnoszenia na salę egzaminacyjną wszelkich urządzeń telekomunikacyjnych. Stwierdzenie, że uczeń wniósł na salę takie urządzenie lub próbował z niego korzystać podczas egzaminu, stanowi podstawę do przerwania i unieważnienia egzaminu dla ucznia.

            Uczeń może wnieść do sali egzaminacyjnej:

            • długopis/pióro z czarnym tuszem, w tym zapasowe przybory do pisania (nie wolno używać długopisów ścieralnych i korektorów),
            • linijkę (tylko na egzamin z matematyki),
            • małą butelkę wody mineralnej niegazowanej,
            • dopuszcza się wniesienie przez zdającego chusteczek higienicznych.

            Wszystkim naszym ósmoklasistom życzymy powodzenia na egzaminach:)

          • MAJOWE KAPLICZKI MARYJNE

          • Kapliczki od wieków są ważnym elementem krajobrazu kulturowego Polski. Są świadectwem religijności mieszkańców naszego regionu. Często były fundowane jako dziękczynne lub przebłagalne wota w czasie wojen, epidemii lub kataklizmów oraz dla upamiętnienia ważnych wydarzeń historycznych lub postaci. Kapliczki posiadają wyjątkową wartość historyczną i artystyczną.

            Również UCZNIOWIE KLAS I, chcąc oddać cześć Matce Bożej i pamiętając o tej pięknej tradycji majowej, stworzyli swoje własne kapliczki.

            Tekst: mgr K. Szeliga-Babiarz

          • ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

          • 18 maja nasza społeczność przeżywała Dzień Patrona Szkoły. We wspomnienie dnia urodzin świętego Jana Pawła II uczestniczyliśmy we Mszy Świętej oraz Grze Terenowej: „Śladami Świętego”.

            O godzinie 9:00, dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie przeszli do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Przedstawiciele szkoły złożyli kwiaty pod pomnikiem Jana Pawła II, aby uczcić jego pamięć. Następnie rozpoczęliśmy Mszę Świętą. Modliliśmy się za wstawiennictwem naszego Patrona w intencji nauczycieli, uczniów oraz ich rodzin. W homilii usłyszeliśmy o Janie Pawle II, który jest dla nas przykładem człowieka świętego. Człowiek święty to ten, który: jest blisko Pana Boga, słucha Pana Boga oraz kocha drugiego człowieka. Takim był Jan Paweł II, a my jesteśmy zaproszeni do tego, aby go w tym naśladować.

            Po Mszy Świętej rozpoczęliśmy drugą część naszej uroczystości – Grę Terenową: „Śladami Świętego”. Uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami byli podzieleni na grupy. Każda z nich miała za zadanie odnaleźć siedem miejsc na terenie szkoły i nie tylko. W każdym miejscu czekały na dzieci konkretne zadania związane z postacią świętego Jana Pawła II. Dzięki nim uczniowie mogli bliżej poznać swojego Patrona. Dowiedzieli się między innymi: jaki fragment Biblii papież uważał za najważniejszy, jakie kraje na całym świecie odwiedził, czy też o co papież troszczył się szczególnie w czasie swojej posługi. Na zakończenie gry, każda z klas dotarła do ostatniego miejsca, którym był pomnik Jana Pawła II. Hasłem, do którego poszczególne słowa zbierali uczniowie w czasie gry, było zdanie: „Chcemy być świętymi, tak jak nasz Patron”. O to, w krótkiej modlitwie, prosiliśmy Pana Boga przez wstawiennictwo Papieża Polaka.

            Ten dzień był okazją do bycia ze sobą w nieco innej formie niż na co dzień. Wspólna modlitwa oraz uczestnictwo w grze terenowej, pozwoliło nam bliżej poznać naszego Patrona oraz przez współpracę, w czasie poszukiwania i rozwiązywania zadań, budować jeszcze bliższe więzi z kolegami i koleżankami.

            Tekst: ks. mgr M. Wielgosz

          • Wycieczka lasy 1a i 2b do Rancza w Pstrągowej

          • W pierwszej połowie maja uczniowie klasy I a i klasy II b udały się na plenerową wycieczkę do Rancza w Pstrągowej.

            Piękna pogoda zapowiadała, że wyjazd będzie udany. Dzieci zostały przywitane słodkim poczęstunkiem. Następnie udały się na wzgórze przez las, w którym przechadzały się na swobodzie stadka danieli. Uczniowie nie mogli się napatrzeć. Na górze czekał na nich młody wielbłąd Bartuś, a dzieci natychmiast się z nim zaprzyjaźniły, zwłaszcza, że jadł im z ręki W niedalekiej odległości, w zagrodzie, mogły też karmić inne interesujące zwierzątka. Na zajęciach edukacyjnych uczyły się wypiekać smakowite proziaki i dowiedziały się m.in., że nazwa tego przysmaku pochodzi od prozy, czyli po prostu sody oczyszczonej. Podobała im się przejażdżka kuligiem, saniami na kołach po przestrzennej zieleni z pięknymi widokami na horyzoncie. Nie zabrakło też podziwiania przyrody na wieży widokowej, niektórzy bohatersko pokonali swój lęk wysokości. Dzieci miały jeszcze wielką frajdę w tzw. Małpim Gaju, gdzie mogły się popisać zręcznością i równowagą oraz na zjeżdżalni torem pontonowym. Po skonsumowaniu zaplanowanego obiadu na zakończenie pobytu w tym fantastycznym miejscu obserwowały karmienie ryb, ich wyskoki po pokarm ponad taflę wody i baraszkowanie tuż pod powierzchnią.

            Z żalem odjeżdżały konstatując, że wycieczki są świetną formą spędzania czasu.

          • Etap Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

          • Piątek 13-tego był szczęśliwym dniem dla uczniów naszej szkoły, którzy zajmując I miejsce w kategorii I w Powiatowym Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym będą reprezentować nasz powiat w etapie wojewódzkim.

            Turniej odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych i składał się z 4 konkurencji: test wiedzy, pierwsza pomoc, tor przeszkód i miasteczko ruchu drogowego.

            W kategorii I naszą szkołę reprezentowali: Antonina Barszcz i Anita Popek z kl. 5a oraz Oliwier Saj i Dawid Jakubek z kl. 5b, który był najlepszym zawodnikiem w swojej kategorii wiekowej; natomiast skład kategorii II to: Kornelia Zawisza i Alicja Chomiak z kl. 8a oraz Piotr Jaworski z kl. 7b.

            Gratulujemy wszystkim uczestnikom, wielkie brawa dla zwycięzców i trzymamy kciuki w kolejnych eliminacjach konkursu.

          • Obchody 87. rocznicy śmierci marsz. Józefa Piłsudskiego i 52. rocznicy śmierci gen. Władysława Andersa

          • 12 maja, Orlęta i Strzelcy JS2051 wzięli udział w obchodach 87. rocznicy śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego - patrona naszego Związku i 52. rocznicy śmierci gen. Władysława Andersa.

            Głównie uroczystości odbyły się na Placu Piłsudskiego w Warszawie, podczas której Marszałek Sejmu Pani Elżbieta Wiek wręczenia sztandar naszemu Związkowi Strzeleckiemu "Strzelec'.

            Uroczystości zwieńczyła defilada pododdziałów Strzelców oraz Orląt.

            Podczas wyjazdu młodzież oprócz Pl. Piłsudskiego, Starówki, zwiedziła również Muzeum Wojska Polskiego.

          • Uczymy się odnajdować strony świata

          • Przed setkami lat ludzie nie mieli kompasów. Jak zatem odnajdywali kierunki świata? Jest na to parę sposobów, wystarczy tylko uważnie obserwować otoczenie.

            29 kwietnia, podczas zbiórki Orlęta uczyły się wyznaczać kierunki geograficzne, celem zdobycia umiejętności dobrej orientacji w terenie.

            Orlęta poznały jak za pomocą kompasu czy busoli można określić kierunki świata oraz, że urządzenia te są bezużyteczne, gdy w pobliżu znajdują się przedmioty zawierające żelazo.

            Nauczyły się również jak:

            - wyznaczać kierunki świata z wykorzystaniem cienia;

            - wskazywać kierunek południowy za pomocą zegarka wskazówkowego;

            - określać kierunek północny z użyciem Gwiazdy Polarnej (w nocy);

            - ustalać kierunki świata na podstawie obserwacji otaczającej przyrody.

          • Dyskoteka szkolna

          • W dniu 28.04.2022 r. w naszej szkole odbyła się długo oczekiwana "Dyskoteka szkolna", której celem była integracja uczniów po długiej przerwie spowodowanej pandemią COVID - 19.

            Wszyscy świetnie się bawili. Bardzo dziękujemy za wspaniałą zabawę i zaangażowanie uczniów w przygotowanie i przebieg imprezy.

            Za oprawę muzyczną imprezy odpowiedzialni byli Antek i Filip uczniowie klasy 8 b. Nasi DJ spisali się na medal i puszczali same znane i taneczne kawałki. Zachęciło to uczestników dyskoteki do tańca i zabaw. Nie zabrakło miejsca również na specjalne dedykacje muzyczne, dzięki czemu uczniowie czuli się bardziej wyróżnieni.

            OBEJRZYJ VIDEO RELACJĘ:

            https://www.facebook.com/sp3sedziszow/videos/pcb.1122585251870013/1161481871309836

          • SPOTKANIE Z POETĄ, PANEM WALDEMAREM WILKIEM

          • Dnia 26.kwietnia 2022 r. odbyło się w naszej szkole autorskie spotkanie z poetą p. Waldemarem Wilkiem.

            Jak sam autor mówi: "Poznałem i pokochałem język ojczysty, pieszcząc w zachwycie duszę jego brzmieniem".

            Tak właśnie pieścił pan Waldemar dusze uczniów piękną recytacją swoich wierszy przepełnionych patriotyzmem, wiarą w Boga i nadzieją, że my i pokolenia, które przyjdą po nas, zdołają obronić najważniejszą dla każdego Polaka wartość - wolność.

            Utwory zawarte w tomiku: "Niepodległa" są wyrazem miłości do Ojczyzny i pamięci o tych, którzy za nią ginęli.

            Uczniowie w podzięce nagrodzili brawami pana Waldemara Wilka, który tematyką swoich utworów wprowadził ich w obchody nadchodzących świąt majowych.

            /Tekst: mgr A. Przybyłowska/

          • Wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej

          • W dniu 26.04.2022 r. odbyły się w naszej szkole (jeden z 15 okręgów wyborczych) wybory przedstawicieli do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Sędziszowie Małopolskim.

            Poprzedzająca wybory, przygotowana i przeprowadzona kampania wyborcza w naszej szkole pod nadzorem Obwodowej Komisji Wyborczej oraz ich opiekunów, była cennym doświadczeniem dla samych kandydatów, jak i ich szkolnych rówieśników. Zachęciła uczniów do zastanowienia się nad wyborem „młodzieżowych liderów”. Ponadto stworzyła okazję do dialogu na poziomie szkolnym nad problemami i potrzebami młodzieży.

            W dniu wyborów uczniowie mogli samodzielnie jak dorośli obywatele dokonać wyboru swoich przedstawicieli, którzy będą ich reprezentantami w strukturach Młodzieżowej Rady Miejskiej, dzięki możliwości bezpośredniego przedstawiania swoich postulatów przed lokalną władzą.

            Działalność Młodzieżowej Rady Miejskiej jest jednym ze sposobów zainteresowania młodzieży sprawami lokalnymi oraz systematycznego zaangażowania ich w życie swojej społeczności. Jest też doskonałą lekcją lokalnego patriotyzmu i podejmowania decyzji dotyczących spraw związanych z młodzieżą na poziomie lokalnym.

            W wyniku głosowania do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Sędziszowie II kadencji w okręgu wyborczym nr 3 (SP3) radnymi zostali:

            Julia Bezara – klasa 7c

            Kewin Charchut – 7c

            Krzysztof Ziobro – 8c.

            Gratulujemy i życzymy owocnej pracy!

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Sędziszowie Małopolskim
        • (+17) 22-16-825
        • Osiedle Młodych 20 39-120 Sędziszów Małopolski Poland
        • ePUAP: /SP3SedziszowMlp/domyslna
    • Galeria zdjęć

        brak danych