• Patriotyczna gra terenowa dla klas trzecich

          • 31 maja Orlęta zorganizowały terenową grę dla swoich młodszych kolegów z klas 3a i 3b pod kierunkiem chor. ZS Patrycji Idzik – opiekuna Orląt w SP3.

            Gra rozpoczęła się w klasach, krótkim wprowadzeniem przez st. Strz. ZS Amelię Idzik z Jednostka Strzelecka 2051 im. mjr Władysława Rudolfa-Wilka oraz st. o. Maję Kocoł i st. o. Aleksandrę Sołek, które przybliżyły dzieciom na czym polega organizacja Związku Strzeleckiego „STRZELEC” JS2051 oraz  kim są strzelcy i orlęta.

            Następnie zaproszono dzieci do zabawy na boisko szkolne, gdzie odbyła się krótka pokazowa musztra orląt, a następnie musztra klas 3, podczas której uczestnicy gry zostali podzieleni na grupy. Po wylosowaniu koloru drużyny przez kapitana, zawodnicy przystąpili do zabawy w 6 konkurencjach:

            1. PUZZLE (odpowiedzialni: patr.Mateusz Białkowski, o.Piotr Zach, o.Krzysztof Pięta, o.Szymon Jarząb)

            Konkurencja polegała na ułożeniu wylosowanych puzzli w jak najkrótszym czasie, a następnie odczytanie co przedstawia ułożona ilustracja.

            2. RZUT DO CELU (odpowiedzialni: o.Tatiana Idzik, o.Dawid Stec, o.Piotr Pieja)

            W tej konkurencji trenowano celność. Zadaniem uczestników gry było rzucanie szyszkami do hula hopów, które rozstawione były w różnej odległości.

            3. HERB MIASTA (odpowiedzialni: o.Kamila Oleszkiewicz, o.Zofia Zach, o.Wiktoria Goraj, o.Tomasz Twardowski)

            W tej konkurencji uczestnicy mieli narysować lub odrysować herb Sędziszowa Małopolskiego.

            4. HYMN PAŃSTWOWY (odpowiedzialni: patr.Karol Jarząb, patr.Klara Gaweł, o.Katarzyna Pokrywka, o.Szymon Krzystyniak)

            Podczas tej konkurencji, sprawdzono znajomość wszystkich zwrotek Hymnu Państwowego.

            5. PATRIOTYCZNY TEST ORTOGRAFICZNY (odpowiedzialni: o.Klara Babiarz, o.Juliusz Osetkowski, o.Jakub Mędrygał, o.Amelia Machnica)

            Uczestnicy po wylosowaniu listy w wyrazami związanymi z patriotyzmem, mieli za zadanie wypełnić wolną lukę odpowiednią literą (literami) w każdym słowie.

            6. ZAGADKI PATRIOTYCZNE (odpowiedzialni: o.Natalia Toton, o.Lena Siewierska, o.Aniela Stynczyłów-Mytych)

            Każdy zawodnik odpowiadał na jedno, wylosowane pytanie.

            Po zakończeniu rywalizacji, podliczono punkty i wyłoniono drużynę, która została odznaczona orderem Wzorowego Patrioty🇵🇱.

            Pomimo, że niektóre konkurencje sprawiały trzecioklasistom trochę trudności, jednak była to doskonała zabawa  utrwalająca zagadnienia patriotyczne, związane zarówno z 🇵🇱„Naszą Małą” jak i „Dużą Ojczyzną”

          • KARTA ROWEROWA

          • 30 maja czwartoklasiści przystąpili do praktycznego egzaminu na kartę rowerową. Egzamin odbywał się pod czujnym okiem funkcjonariusz policji na miasteczku rowerowym przy naszej szkole.

            Wszyscy ukończyli egzamin z wynikiem POZYTYWNYM.

            Na zakończenie przypomniano dzieciom o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym i o zasadzie ograniczonego zaufania na drogach

            Czy karta rowerowa jest obowiązkowa?

            Karta rowerowa to dokument, który potwierdza wiedzę i umiejętności praktyczne do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Dzieci w wieku powyżej 10 lat, które nie mają karty rowerowej, nie mogą poruszać się po ulicach na dwóch kółkach bez opieki rodziców. Właśnie dlatego tak ważne jest, by zdać egzamin na kartę rowerową.

            Kogo obowiązuje karta rowerowa?

            Kto musi mieć kartę rowerową? Dzieci w wieku 10-18 lat, które chcą samodzielnie poruszać się po strefach ruchu. Warto wspomnieć, że karta rowerowa uprawnia także do korzystania przez najmłodszych z hulajnóg elektrycznych, które obecnie są bardzo popularne. Dziecko, które nie zdało egzaminu na kartę rowerową, nie może poruszać się taką hulajnogą bez opieki rodziców.

            Karta rowerowa i mandat za brak dokumentu. Ile wynosi?

            Osoba w wieku od 10 do 18 lat, która nie posiada karty rowerowej, a porusza się w strefie ruchu bez opieki dorosłego, może otrzymać mandat. Zgodnie z nowym taryfikatorem mandatów, który obowiązuje od 2022 roku, kara za jazdę rowerem bez odpowiednich uprawnień wynosi 200 zł. Poniosą ją oczywiście rodzice dziecka.

            TEKST

            https://strefaedukacji.pl/karta-rowerowa.../ar/c5-16403167

          • „Dzień z robotami” w klasie 3a

          • 29 maja 2023r. klasa 3a, na zaproszenie MGOK w Sędziszowie Małopolskim, udała się na wydarzenie „Dzień z Robotyką” zorganizowane we współpracy z Rzeszowską Grupą IT oraz Politechniką Rzeszowską. Dzieci miały możliwość przekonać się ile radości i zabawy może dostarczyć nowoczesna technologia oraz zobaczyć jak można wykorzystać ją w praktycznych zastosowaniach. Dwie godziny zajęć upłynęły w pozytywnej atmosferze, dzieci chętnie uczestniczyły w proponowanych aktywnościach, a prowadzący wykazali się dużą cierpliwością i serdecznością wobec grupy. Warsztaty jeszcze na długo pozostaną w naszych wspomnieniach. Serdecznie dziękujemy MGOK za zaproszenie !!!

          • Rozgrywki sportowe „Baw się z nami”

          • 26 maja 2023 r. reprezentanci klas trzecich udali się na gminne igrzyska dzieci „Baw się z nami”. W ramach rozgrywek dzieci uczestniczyły w siedmiu konkurencjach: sztafecie, biegu z piłkami, skokach z miejsca, biegu w workach, rzutach do żywego kosza, biegu z szarfami oraz strzału na bramkę. Była to doskonała okazja do sprawdzenia swoich umiejętności oraz wytrzymałości fizycznej, ale także do wspólnej zabawy. W końcowej klasyfikacji nasza Szkoła zajęła trzecie miejsce.

          • Sukcesy uczniów naszej szkoły w Międzynarodowym Konkursie „KANGUR MATEMATYCZNY”

          • 16 marca 2023 r. został przeprowadzony w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs "Kangur Matematyczny", który jest w chwili obecnej najbardziej masową imprezą matematyczną na świecie. W bieżącym roku szkolnym do konkursu przystąpiło 28 uczniów naszych uczniów z klas II – VIII.

            Jak co roku, uczestnicy konkursu mierzyli się z testem zawierającym różnorodne zadania matematyczne, a przede wszystkim logiczne. Zadania konkursowe są o zróżnicowanym stopniu trudności, ale część jest naprawdę trudnych, wymagających nieprzeciętnej pomysłowości. Poza tym uczniowie zmagają się z szybko płynącym czasem.

            Miło nam poinformować, że ośmioro uczniów naszej szkoły odniosło sukces w tym międzynarodowym konkursie. Są to:

            Wynik BARDZO DOBRY:

            Hulek Magdalena kl. 4a

            Pięta Krzysztof kl. 4a

            WYRÓŻNIENIE:

            Kuc Kornel kl. 2b

            Skorupski Antoni kl. 4b

            Twardowska Gabriela kl. 6b

            Babiarz Hubert kl. 6b

            Bołba Daria kl. 8c

            Kosydar Patryk kl. 8c

            Wielkie BRAWA dla matematycznych umysłów naszej szkoły!

            Wszystkim uczestnikom gratulujemy odwagi, ogromnej wiedzy i zaangażowania!

            /tekst: p. E. Hulek – szkolny koordynator konkursu/

          • WYCIECZKA KLAS IV DO KRAKOWA

          • W dniu 09.05.2023 r. klasa IVa i IVb wraz z opiekunami Panią Ewą Piwowar, Sylwią Skóra, Urszulą Więcek i Magdaleną Skoczek udała się na wycieczkę do Krakowa. W drodze udzielił się dzieciom klimat i zaczęli śpiewać piosenki dla umilenia sobie drogi. Pierwszym punktem było odwiedzenie Muzeum Lotnictwa, gdzie dzieci mogły zobaczyć eksponaty związane z historią rozwoju lotnictwa. Następnie przespacerowaliśmy się na wzgórzami zamkowymi, gdzie odwiedziliśmy Wawelskiego Smoka. Kolejnym i ostatnim zarazem punktem wycieczki było ZOO. Tam dzieci mogły podziwiać wiele gatunków zwierząt. Po zwiedzaniu udaliśmy się na obiad i w drogę powrotną do domu.

            Wycieczka wywarła na uczniach olbrzymie wrażenie. Podczas powrotu do domu prowadzili żywą dyskusję. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

            /tekst: p. S. Skóra/

          • Konkurs „Galeria dla naszego Patrona”

          • 18 maja w naszej szkole obchodziliśmy uroczyście Dzień Patrona – Św. Jana Pawła II. W ramach tego dnia odbyła się również wystawa prac wieńcząca konkurs o tym samym tytule: "Galeria dla naszego Patrona".

            Uczniów, w zależności od klas obowiązywały różne tematy prac, które miały stać się galerią ukazującą wszechstronność zainteresowań naszego Patrona. I tak można było stworzyć prace Papieża jako Przyjaciela dzieci (kl. 1), Przyjaciela sportu (kl. 2), Miłośnika gór (kl.3), Syna Maryi (kl. 4), Patrona rodziny (kl. 5), Papieża podróżnika (kl. 6), Papieża modlitwy (kl.7), Patrona chorych (kl. 8). Prace mogły być wykonane samodzielnie lub grupowo, różnymi technikami płaskimi.

            Konkurs cieszył się sporym zainteresowaniem. Wzięło w nim udział 92 uczniów, którzy złożyli 65 prac konkursowych. Wśród nich wyróżnionych zostało 15 prac 18 uczniów. Laureaci konkursu otrzymali dyplomy, a także nagrody rzeczowe, które mamy nadzieję będą pomocą w rozwijaniu dalszych zdolności plastycznych i osłodzą im czas. Zostały one wręczone podczas apelu szkolnego na sali gimnastycznej, przygotowanego przez klasy piąte. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy uczestnictwa w konkursie, pamiątkowy upominek związany z Naszym Patronem i słodycze.

            LAUREATAMI KONKURSU zostali:

            Liliana Piękoś kl. 1a

            Cezary Ziemba kl. 1b

            Zofia Paśko i Zuzanna Borowiec kl. 2a

            Błażej Feret i Marcin Pacocha kl. 2a

            Maja Skitał i Kamil Węgrzyn kl. 2b

            Antoni Drozdowski kl. 3a

            Nadia Klimek kl. 3b

            Adrianna Domarus kl. 3b

            Magdalena Hulek kl. 4a

            Zuzanna Rybka kl. 6a

            Nikola Świder kl. 6b

            Faustyna Czarnik kl. 6b

            Mateusz Białkowski kl. 7a

            Kajetan Czarnik kl. 8b

            Patryk Kosydar kl. 8c

            Na jakiś czas korytarze naszej szkoły stały się niejako Galerią dla Naszego Patrona, a wszystkie prace naszych uczniów ozdabiają ściany i tablice naszej szkoły na parterze.

            Zapraszamy do podziwiania zdolności naszych uczniów i zgłębiania Wielkości naszego Świętego Patrona.

            /tekst: p. K. Szeliga-Babiarz/

          • „PRZEPYSZNE, MATEMATYCZNE BRYŁY”

          • 29.maja b.r. uczniowie klas 5b oraz 6a naszej szkoły mogli poczuć matematyczne zapachy i smaki. Przy okazji tematów związanych z graniastosłupami prostymi uczniowie tworzyli własne bryły, wykorzystując głównie produkty, które nadawały się do konsumpcji. Królowały dziś paluszki, pianki Marshmallow, chrupki kukurydziane, biszkopty czy rurki.

            Na dzisiejszych zajęciach uczniowie przybliżyli tematykę figur przestrzennych, poznali i utrwalali własności i cechy tych brył - podawali nazwę bryły, ilość krawędzi, wierzchołków czy ścian danej bryły.

            Obcowanie z matematyką w tak przyjemny i fascynujący sposób pokazało, że w procesie nauczania tego przedmiotu nierzadko trzeba podjąć duży wysiłek intelektualny, a jednocześnie dobrze się przy tym bawić.

            Meldujemy wykonanie ostatniego już zadania Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „(NIE)zwykła matematyka” w iście smakowity sposób.   /tekst: p. E. Hulek/

            WRAŻENIA uczniów z lekcji:

            Tosia z kl. 6a:  Dnia 29.05.23 na lekcji matematyki odbyły się zajęcia na temat „Smacznych Brył”. Podzieliliśmy się na grupy i zaczęliśmy pracę. Świetnie się bawiliśmy przy wykonywaniu graniastosłupów, a po zaprezentowaniu tych prac, większość grup je zjadła. Bardzo podobała mi się ta lekcja i chętnie mogę uczestniczyć w innych podobnych zajęciach.

            Dawid S. z kl. 5b:  Z tej cudownej oraz słodkiej lekcji matematyki wyniosłem, że z pianki i paluszków może wyjść np. Graniastosłup trójkątny. Ta była świetna i pyszna lekcja.

            Hania z kl. 5b:  Dzisiejsza lekcja matematyki była niezwykle ciekawa, ponieważ tworzyliśmy modele brył przestrzennych przy użyciu pianek, paluszków i kukurydzianych chrupek. Z produktów tych powstały sześciany, ostrosłupy, graniastosłupy pięciokątne i prostopadłościany, które następnie zjedliśmy ze smakiem. Dzięki temu lepiej zrozumieliśmy budowę figur przestrzennych, a lekcja matematyki była bardzo interesująca i wyjątkowo smaczna. Taka forma lekcji wszystkim się spodobała i mamy nadzieję, że jeszcze nie raz będziemy mogli tego doświadczyć.

            Julia z kl. 6a:  Dzisiaj na lekcji matematyki robiliśmy smaczne bryły i odkrywaliśmy ich własności. Używaliśmy do tego chrupek, paluszków oraz pianek. Bawiliśmy się przy tym świetnie, a na koniec mogliśmy te wszystkie słodkości zjeść.

            Mateusz z kl. 5b:  Dzisiaj na lekcji matematyki budowaliśmy własne brył. Razem z kolegą Wojtkiem, zrobiłem sześcian i prostopadłościan. Wykorzystaliśmy do tego paluszki, pianki i chrupki. Powstałe bryły wyglądały ładnie i smacznie. Po zakończonej pracy mogliśmy sobie zjeść nasze dzieła. Pani zrobiła nam pamiątkowe zdjęcie. Lekcja bardzo mi się podobała, była ciekawa i myślę, że łatwiej zapamiętam, jak wyglądają graniastosłupy.

            Radek z kl. 6a:  Dzisiejsza lekcja matematyki była bardzo ciekawa i niecodzienna. Można było sprawdzić swoją wyobraźnię i posmakować własnoręcznie wykonanych szkieletów graniastosłupów.

            Klara z kl. 5b: Dzisiaj na lekcji matematyki mieliśmy ciekawą naukę poprzez zabawę. Robiliśmy różne graniastosłupy z paluszków, pianek i chrupek. Bardzo podobała mi się ta lekcja i myślę, że nauczyliśmy się więcej niż na zwykłej lekcji.

          • Ogólnopolski projekt edukacyjny „Gramy zmysłami”

          • Świetlica szkolna pod opieką mgr Agaty Dąbrowskiej i mgr Marii Kmieć oraz klasa 3a pod opieką mgr Katarzyny Urban otrzymały certyfikat ukończenia Projektu Edukacyjnego Gramy Zmysłami.

            Głównym celem projektu jest innowacyjne i kreatywne podejście do tematyki rozwijania zmysłów u dzieci, tworzenie przez nauczycieli odpowiednich warunków do poznawania świata wieloma zmysłami oraz budowania wiedzy na temat integracji sensorycznej..

            Projekt sklada się z 8 tematów wykonywanych po jednym w miesiącu. Zadania

            Październik – Sensoryczny spacer. Podczas wspolnego spaceru dzieci poznawały przyrodę nie tylko zmysłem wzroku, ale też węchu i dotyku

            Listopad – Sensoryczna matematyka. Przy użyciu różnorodnego materiału ( kasze, nasiona itp.) dzieci wykonywały modele cyfr.

            Grudzień – Sensoryczne ozdoby świąteczne. Do wykonania ozdób wykorzystaliśmy różne materiały plastyczne, jak i nasiona, posypki do pierniczków itd.

            Styczeń – Wzrok. Aby rozwijać zmysł wzroku wykonaliśmy różnokolorowe modele flextangles.

            Luty – Slime. To zadanie sprawiło dzieciom najwięcej radości. Miały możliwość samodzielnego wykonania slime.

            Marzec – Sensoryczne kodowanie. Rozkodowywaliśmy obrazki przy użyciu plasteliny.

            Kwiecień – Smak i węch. Dzieci z zasłoniętymi oczami odgadywały po smaku i dotyku warzywa i owoce.

            Maj – Ścieżka sensoryczna. Przechodziliśmy bosymi stopami po ścieżce sensorycznej, którą stworzyliśmy z kasztanów, żołędzi, szyszek i liści. Podczas pokonywania ścieżki było mnóstwo radości.

            Dzieci bardzo chętnie wykonywały zadania projektu świetnie się przy tym bawiąc. Jesteśmy dumni z uzyskania certyfikatu.

          • UWAGA ÓSMOKLASIŚCI!

          • Przypominamy, że zgodnie z kalendarzem roku szkolnego 2022/2023 w dniach 23-25 maja 2023 r. odbędzie się  egzamin ósmoklasisty.

            W każdym dniu egzaminu uczniowie klas VIII przychodzą do szkoły o godz. 8.15 i wchodzą do budynku korzystając z głównego wejścia od strony północnej.

            WAŻNE INFORMACJE

            • Uczeń nie może spóźnić się na egzamin.
            • Uczeń powinien zgłosić się na egzamin z legitymacją szkolną lub innym dokumentem potwierdzającym tożsamość.
            • Uczniowie posiadający rzeczy, których do sali nie wolno wnosić, np. smartfony, torebki, plecaki, kurtki, itp. kierują się najpierw do swoich szafek szatniowych, w których rzeczy te pozostawią.
            • Uczniów obowiązuje zakaz przynoszenia do szkoły i wnoszenia na salę egzaminacyjną wszelkich urządzeń telekomunikacyjnych. Stwierdzenie, że uczeń wniósł na salę takie urządzenie lub próbował z niego korzystać podczas egzaminu, stanowi podstawę do przerwania i unieważnienia egzaminu dla ucznia.

            Uczeń może wnieść do sali egzaminacyjnej:

            • długopis/pióro z czarnym tuszem, w tym zapasowe przybory do pisania (nie wolno używać długopisów ścieralnych i korektorów),
            • linijkę (tylko na egzamin z matematyki),
            • małą butelkę wody mineralnej niegazowanej,
            • dopuszcza się wniesienie przez zdającego chusteczek higienicznych.

            Wszystkim naszym ósmoklasistom życzymy powodzenia na egzaminach:)

          • Zgrupowanie Orląt Związku Strzeleckiego

          • W dniach 20 - 21 maja 2023 r. Komenda Główna Związku Strzeleckiego „STRZELEC” im. Józefa Piłsudskiego zorganizowała Pierwszy Zlot Orląt, który odbył się w Krakowie. Wzięło w nim udział kilkoro Orląt z naszej szkoły.

            Plan Zgrupowania

            Sobota 20.05.2023 r.

            - przyjazd uczestników zgrupowania na parking przy Kopcu Józefa Piłsudskiego w Lesie Wolskim (Sowiniec).

            - uroczyste otwarcie Zgrupowania i przyrzeczenie Orląt i Strzelców.

            - poczęstunek (grochówka, kiełbasa z grilla)

            - konkursy, gry zespołowe i panel edukacyjny oraz loteria fantowa

            /W zawodach uczestniczyło 6 drużyn po 4 osoby – naszą szkołę reprezentowali Karol Jarząb i Szymon Krzystyniak, którzy zajęli 3 miejsce/

            - zwiedzanie ogrodu zoologicznego

            - przejazd na miejsce zakwaterowania do Szkoły Podstawowej w Liszkach

            Niedziela 21.05.2023 r.

            - przyjazd na parking pod Zamkiem Wawelskim

            - Msza Św. w Katedrze Wawelskiej w intencji Marszałka J. Piłsudskiego

            - Uroczystości w krypcie z trumną Marszałka (tylko delegacje)

            - Uroczystości na dziedzińcu Wzgórza Wawelskiego

            - pamiątkowe zdjęcie i zakończenie Zgrupowania Orląt ZS.

          • 79. ROCZNICA BITWY POD MONTE CASSINO

          • W dniach 16-21 maja 2023 r. Orlęta wzięły udział w wyjeździe do Włoch zorganizowanym przez Jednostka Strzelecka 2051 im. mjr Władysława Rudolfa-Wilka

            Głównym celem wyjazdu były uroczystości na Polskim Cmentarzu Wojennym związane z 79 rocznicą bitwy o Monte Cassino, zwaną też bitwą o Rzym.

            - 18 maja 1944 roku, żołnierze II Korpusu pod dowództwem gen. Władysława Andersa zatknęli biało-czerwoną flagę na ruinach klasztoru Monte Cassino.

            - W czasie walk zginęło 923 polskich żołnierzy, 2931 zostało rannych, a 345 uznano za zaginionych.

            - Na stoku Monte Cassino znajduje się polski cmentarz wojskowy, na którym pochowany jest również generał Władysław Anders.

            Plan wyjazdu:

            16-17 maja

            - wyjazd z Sędziszowa Młp.;

            - zakwaterowanie w Domu Pielgrzyma w Rzymie;

            - przejazd metrem;

            - zwiedzanie Rzymu - spacer  po najważniejszych zabytkach i miejscach: Koloseum, Forum Romanum, Panteon, Piazza Navona, Fontanna Di Trevi, Plac św. Piotra wraz z Bazyliką;

            18 maja

            - plaża w Anzio nad Morzem Tyrreńskim;

            - zakwaterowanie w hotelu w Cassino;

            - Zwiedzanie klasztoru na Monte Cassino;

            - przemarsz na Polski Cmentarz Wojenny, w strugach deszczu oddanie hołdu żołnierzom II Korpusu Polskiego poległym w walkach podczas Bitwy o Monte Cassino;

            19 maja

            - przejazd i zwiedzanie Neapolu: Starówka, Katedra, Pałac Królewski, Zatoka Neapolitańska;

            - zwiedzanie Pompejów;

            - zakwaterowanie w hotelu w Terracina;

            20-21 maja

            - czas wolny na plaży;

            - wykwaterowanie;

            - wyjazd w drogę powrotną;

          • LOTERIA FANTOWA

          • W dniach 19 i 22 maja – Szkolna Rada Wolontariatu zorganizowała w szkole Loterię Fantową – która oprócz dobrej zabawy miała na celu zebranie środków finansowych na wsparcie działań Rady.

            Fantami na loterię były między innymi – piłki, maskotki, książki, przybory szkolne, słodycze, kubeczki, breloczki, torebki, biżuteria itp. przedmioty – gadżety te zostały zebrane przy wsparciu uczniów, nauczycieli, rodziców i dotacji finansowej Szkolnej Rady Wolontariatu.

            Młodzież, nauczyciele i pracownicy szkoły chętnie wzięli udział w tej zabawie. Radość dzieci była duża, a zwłaszcza szczęśliwców którzy trafili na nagrody główne.

            Loteria okazała się sukcesem – udało się zebrać 1237,73 zł. Dochód z niej zostanie przeznaczony na dary dla Domu Dziecka im. J. Korczaka w Strzyżowie oraz na zbiórkę Polskiej Akcji Humanitarnej.

            Dziękujemy wszystkim za wsparcie i pomoc. Dziękujemy Wam za Dobre Serca. <3

            /tekst: p. J. Drozd/

          • ŚWIĘTO NASZEGO PATRONA JANA PAWŁA II

          • W czwartek 18 maja obchodziliśmy uroczyście w naszej szkole Dzień Patrona - Świętego Jana Pawła II.

            Obchody rozpoczęły się Mszą Świętą, którą celebrował ks. Mateusz Wielgosz. Podczas nabożeństwa dziękowaliśmy Bogu za dar życia i posługi dla wszystkich ludzi, które stały się udziałem naszego wielkiego rodaka. Na zakończenie Mszy Świętej ksiądz Mateusz zawierzył w modlitwie do Świętego Jana Pawła II całą społeczność naszej szkoły.

            Aby uczcić ten wyjątkowy dzień, klasy 5a i 5b przygotowały uroczystą akademię, podczas której uczniowie przybliżyli postać naszego Patrona, Jego życie, podróże i działalność na rzecz umacniania wiary ludzi na całym świecie. Wiersze recytowane przez uczniów wprowadziły nas w nastrój zadumy i refleksji nad dziedzictwem, które pozostawił po sobie Święty Jan Paweł II oraz tym co każdy z nas może z niego przenieść do swojego życia. Zaprezentowane utwory muzyczne podkreśliły podniosłą atmosferę tego wydarzenia, ale również nadały świętu radosny wymiar.

            /tekst: p. A. Tabaczyńska-Mazan, p. Ł. Dumara/

            UTWORY MUZYCZNE W WYKONANIU UCZNIÓW:

          • GAZETKI O JANIE PAWLE II

          • 18 maja w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Patrona-Świętego Jana Pawła II. Ten wyjątkowo ważny dzień uczciliśmy mszą oraz akademią. Z inicjatywy Szkolnego Samorządu Uczniowskiego, każda klasa miała za zadanie przygotować gazetkę o Janie Paweł II. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie!

            /tekst: p. K. Malska–Ziemińska/

          • JĘZYK FRANCUSKI Z PRZEDSZKOLAKAMI

          • 17 maja 2023 r. uczniowie klasy 8a oraz Pani Ewelina Bal przeprowadzili lekcję języka francuskiego z dziećmi z Publicznego Przedszkola nr 2 im. Janusza Korczaka w Sędziszowie Małopolskim.

            Podczas tego spotkania dzieci nauczyły się wyrażeń takich jak:

            - Bonjour - Dzień dobry.

            - Ça va? - Co słychać?

            - Ça va - U mnie wszystko dobrze.

            - Au Renoir - Do widzenia.

            Zarówno starsi jak i młodsi śpiewali i tańczyli w rytm dwóch francuskich wyliczanek. Klasa 8a dzięki swoim niebiesko-biało-czerwonym ubraniom zaakcentowała kolory flagi Francji.

            /tekst: p. E. Bal/

          • Wyjście czytelnicze do przedszkola

          • W poniedziałkowe południe, 15 maja, uczniowie klasy VIa we współpracy ze Szkolną Radą Wolontariatu zorganizowali czytanie bajek przedszkolakom z pobliskiego Przedszkola nr 2. Uczniowie wybrali książeczki zwracając uwagę na tematykę i długość tekstów.

            Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem słuchały czytanych utworów.

            Dzięki takim spotkaniom uczniowie mogą ćwiczyć sztukę pięknego czytania, a małym odbiorcom sprawić ogromną radość i pozostawić miłe wspomnienia.

            /tekst: p. J. Drozd/

          • WYCIECZKA KLASY IB DO PIJALNI CZEKOLADY

          • Dnia 15.05 dzieci z klasy 1b wraz z opiekunami Elżbietą Baran i Agatą Dąbrowską udały się na wycieczkę do Rzeszowa do Pijalni Czekolady. Uczestniczyły tam w warsztatach. Prowadząca warsztaty przedstawiła historię czekolady, opowiadała o miejscach uprawy kakaowca i procesie produkcji czekolady od ziarna do tabliczki. Zaprezentowała również urządzenia stosowane przy jej produkcji. Dzieci dowiedziały się też , co to jest temperowanie czekolady. Poznały zapach ziaren kakaowca z różnych stron świata . Najsłodszą częścią spotkania było próbowanie różnych smaków czekolady: białej, deserowej, mlecznej, różowej i gorzkiej ze 100% kakao. Po przygotowaniu teoretycznym rozpoczęły się zajęcia praktyczne, sprawiły one uczestnikom wycieczki największą frajdę. Dzieci własnoręcznie ozdabiały tabliczki czekolady i lizaki, mając do wyboru różnokolorowe i pachnące posypki. Czekając na schłodzenie tabliczek czekolady dzieci obejrzały krótki film Pochodzenie kakao. Uwieńczeniem spotkania było wspólne zdjęcie i konkurs dotyczący procesu powstawania czekolady. Wyłoniono trzech zwycięzców: Joasia Mika i Michał Patro otrzymali czekoladowe upominki, a Wiktoria Basara wygrała złoty bilet do wykorzystania w pijalni. Drugim punktem wycieczki było kino, gdzie dzieci obejrzały bajkę Kot w butach: Ostatnie życzenie. Wycieczka obfitowała w moc wrażeń sensorycznych i na pewno na długo pozostanie w pamięci.

          • SPOTKANIE Z POETĄ - PANEM WALDEMAREM WILKIEM

          • W dniu 4 maja klasa IA spotkała się z poetą – panem Waldemarem Wilkiem. Spotkanie nawiązywało do minionych świąt majowych, ponieważ pan Waldemar jest lokalnym poetą piszącym wiersze o tematyce patriotycznej. Uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali opowieści o powstaniu państwa polskiego według legendy. Poeta rozmawiał z uczniami o symbolach narodowych, szczególnie o znaczeniu barw na fladze Polski, opowiadał także o tym, jak zaczęła się jego przygoda z pisaniem wierszy, chętnie odpowiadał na pytania uczniów. Pierwszoklasiści z zainteresowaniem wysłuchali wierszy. Na koniec spotkania pan Waldemar zachęcił uczniów do podejmowania prób pisania własnych wierszy i udzielił w tym temacie cennych wskazówek. Klasa otrzymała tomik poezji autorstwa pana Waldemara pt. „Niepodległa” wraz z dedykacją.

            Dziękujemy panu Waldemarowi Wilkowi za spotkanie i zapoznanie ze swoją twórczością. 

            /tekst: p. K. Bieniek/

          • WYJĄTKOWA NIESPODZIANKA RODZICÓW DLA UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY

          • Kilka tygodni temu grupa rodziców postanowiła zrobić niespodziankę uczniom naszej szkoły, przekazując kwotę 2500zł na zakup sprzętu sportowego, w uznaniu za dotychczasowe osiągnięcia.

            Wspólną decyzją nauczycieli wychowania fizycznego, za podarowane pieniądze zakupiono dwa rowery, które pozwolą doskonalić uczniom umiejętności komunikacyjne.

            Rowery zostały wykorzystane podczas Powiatowego Turnieju Bezpieczeństwa Drogowego, który w kwietniu odbył się w naszej szkole i na terenie miasteczka ruchu drogowego, a wkrótce posłużą podczas egzaminu na kartę rowerową.

            Z pewnością ten niespodziewany prezent przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa naszych uczniów w ruchu drogowym.

            Dziękujemy!

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Sędziszowie Małopolskim
      • (+17) 22-16-825
      • Osiedle Młodych 20 39-120 Sędziszów Małopolski Poland
      • ePUAP: /SP3SedziszowMlp/domyslna
  • Galeria zdjęć

      brak danych