• WYKAZ PODRĘCZNIKÓW DO RELIGII – rok szkolny 2023/2024

          • Wykaz podręczników do religii na rok szkolny 2023/2024 znajduje się w zakładce:

            Nasza szkoła -> OGÓLNE -> DOKUMENTY

            UWAGA!

            Od 1 września 2020 roku obowiązuje Nowa Podstawa Programowa i Nowy Program Nauczania Religii. Dlatego w roku szkolnym 2023/2024 zmieniają się podręczniki dla klasy IV i VIII.

            Przypominamy, że podręczniki do religii rodzice kupują samodzielnie dla swoich dzieci (księgarnia, Internet).

            Dla klas I-II obowiązuje tylko zeszyt ćwiczeń.

            W klasie III obowiązują: podręcznik + ćwiczenia.

            Dla klas IV-V obowiązują: podręcznik + ćwiczenia + zeszyt 60 kartkowy.

            W klasie VI obowiązują: podręcznik + zeszyt 60 kartkowy.

            Dla klas VII-VIII obowiązują: podręcznik + ćwiczenia + zeszyt 60 kartkowy.

          • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

          • Zakończenie roku szkolnego 2022/2023 rozpoczęło się od uroczystej Mszy Świętej o godzinie 9:00. Wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami udali się do kościoła, aby wspólnie podziękować Bogu za miniony czas.

            Po powrocie klasy 1-5 skierowały się do swoich sal lekcyjnych, gdzie wychowawcy wręczyli im świadectwa oraz nagrody dla wyróżnionych, wzorowych uczniów. Pozostali zebrali się w sali gimnastycznej, gdzie odbyło się tradycyjne pożegnanie opuszczających nasze szkolne mury Ósmoklasistów. Uczniowie klas VIIa oraz VIa zaprezentowali krótki repertuar, w którym podziękowali starszym kolegom i koleżankom za wspólnie spędzony czas oraz życzyli owocnych sukcesów w dalszej edukacji. Zaśpiewano również piosenkę „Nic dwa razy”, która niosła w sobie głęboki przekaz i skłoniła wszystkich obecnych do refleksji. Następnie odtworzono film wspominkowy ilustrujący niektóre wydarzenia z życia szkolnego wszystkich ósmych klas. Było to dla naszych najstarszych uczniów bardzo emocjonujące wydarzenie. Niektórzy uśmiechali się na widok swoich zdjęć, inni ocierali łzy ze wzruszenia. Z absolwentami naszej szkoły pożegnał się również Samorząd Uczniowski. Na koniec wystąpili przedstawiciele klas ósmych z podziękowaniami dla dyrekcji, nauczycieli oraz pracowników obsługi i administracji.

            Pan Dyrektor Benedykt Czapka podziękował w imieniu całej społeczności szkolnej wszystkim uczniom, nauczycielom, rodzicom oraz pozostałym pracownikom szkoły za całoroczny trud i wysiłek włożony w funkcjonowanie placówki. Podczas uroczystości zaszczycił nas swoją obecnością Burmistrz Sędziszowa Młp. – Pan Bogusław Kmieć. Wyróżnieni uczniowie klas ósmych mogli z dumą odebrać świadectwa i nagrody książkowe z rąk naszego gościa. Wręczono upominki za osiągnięcia w prestiżowych konkursach pozaszkolnych oraz za aktywną działalność w organizacjach uczniowskich. Podziękowania pokierowano również w stronę Rodziców, którzy zostali wyróżnieni za wkład i pracę na rzecz naszej szkoły. Rodzicom absolwentów z bardzo wysoką średnią wręczono listy gratulacyjne. Każdy ósmoklasista otrzymał na koniec pamiątkowy upominek od Samorządu Uczniowskiego.

            Pożegnania są bardzo trudne, bo jak zaakceptować fakt, że osoby, z którymi spędziło się tyle lat, opuszczają nasze szkolne mury i ruszają dalej w świat…

            Drogim absolwentom gratulujemy ukończenia szkoły podstawowej, a wszystkim uczniom życzymy bezpiecznych i udanych wakacji.

            /tekst: p. mgr U. Magdoń/

            Linki do Filmików z Zakończenia roku szkolnego 2022/2023:

            POŻEGNANIE ÓSMOKLASISTÓW

            Zakończenie roku w klasie 3a

          • „BEZPIECZNE WAKACJE” – spotkanie z funkcjonariuszami Policji

          • W dniu 21.06.2023 r. odbyło się spotkanie uczniów Naszej Szkoły z funkcjonariuszami Policji odnośnie „Bezpiecznych wakacji”.

             Spotkanie było podzielone na 2 grupy: klasy I- IV i V- VIII. Podczas pogadanki dla młodszych omówiono zachowanie się na przejściach dla pieszych, w jaki sposób korzystać z hulajnogi i jak bezpiecznie się nią poruszać, co należy zrobić spotkając na swojej drodze dzikie zwierzę lub bezpańskiego psa.

            Podczas prelekcji ze starszymi uczniami omówiono zasady bezpiecznego zachowania się na akwenach wodnych ze względu na otwarcie w Czarnej Sędziszowskiej kąpieliska „Lazurowe wybrzeże”. Policjanci zwrócili uwagę na sposób przechodzenia przez przejście dla pieszych ze względu na używanie telefonów komórkowych i słuchawek przez młodzież. Poruszyli również temat wprowadzania obcych osób do domu.

            Dziękujemy bardzo za prelekcję i współpracę z Policją.

            Życzymy udanych i bezpiecznych wakacji oraz radosnego powrotu do szkoły.

            /tekst: p. mgr S. Skóra/

          • Wyróżnienia naszych Orląt w III Edycji Międzynarodowego Konkursu „Niedźwiedź Wojtek – żołnierz gen. Andersa”

          • Zorganizowany przez Instytut Pamięci Narodowej - Oddział w Rzeszowie Konkurs, objęty patronatem Anny Marii Anders - Ambasador Rzeczypospolitej Polskiej w Republice Włoskiej, był poświęcony historii niezwykłego niedźwiadka Wojtka, który dołączył do II Korpusu Polskich Sił Zbrojnych dowodzonych przez Gen. Władysława Andersa. Kapral Wojtek przeszedł cały szlak bojowy wspomnianej jednostki wojskowej od Iranu po Monte Casino i w czasie swojej służby dzielnie wywiązywał się ze swoich obowiązków żołnierskich. 

            Celem konkursu było zaprezentowanie w twórczy sposób historii niedźwiadka poprzez wykorzystanie talentów literackich i plastycznych. Uczniowie mieli możliwość wykonania kartki pocztowej, komiksu lub napisania opowiadania. W rywalizacji z kolegami z całej Polski i z zagranicy wzięły udział także Orlęta, uczniowie naszej szkoły.

            Wyróżnienie w kategorii Kartka pocztowa otrzymały:

            Natalia Toton z kl. 6b oraz Tatiana Idzik z kl. 4

            Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!!!

          • Finał akcji "Serce dla Serca" - odwiedziny w zaprzyjaźnionym Domu Dziecka w Strzyżowie

          • W dniu 19.06.2023 r. uczniowie aktywnie angażujący się w działalność Szkolnego Koła Caritas i Wolontariatu, uczestniczyli w wyjeździe do Domu Dziecka w Strzyżowie. 12-osobowa delegacja uczniów z klas 5a, 5b, 6a, 6b, pod opieką p. Katarzyny Szeligi-Babiarz i p. Krystyny Bieniek uczestniczyła w spotkaniu z wychowankami Domu Dziecka. Do spotkania dołączyła też p. Małgorzata Nyzio. Głównym celem naszej wizyty było przekazanie na ręce Pana Dyrektora, darów zebranych w naszej szkole w trakcie zbiórki Szkolnego Koła Caritas "Serce dla Serca" (01-15.06.2023r.).

            Uczniowie naszej szkoły wraz z wychowankami Domu Dziecka rozegrali mecz piłki siatkowej. Pozostali uczestnicy spotkania grali w tym czasie w badmintona i prowadzili wspólne rozmowy. Chętni zjedli samodzielnie usmażone w ognisku kiełbaski i częstowali się pysznościami z suto zastawionych stołów. Po wspólnej integracji uczniowie udali się na spacer po XIX-wiecznym budynku pałacowym, w którym mieści się Dom Dziecka. Chętni mogli zażyć przyjemności ze spaceru po parku krajobrazowym, który otacza budynek. Po wspólnych rozmowach uczniowie i wychowankowie Domu Dziecka nawiązali relacje koleżeńskie.

            Dziękujemy Panu Dyrektorowi Domu Dziecka za serdeczne przyjęcie nas. Wyrazy wdzięczności kierujemy także do rodziców i uczniów naszej szkoły za dary złożone podczas zbiórki "Serce dla serca". Wspólnie zgromadziliśmy wiele gier planszowych i edukacyjnych, ponad 50 książek, puzzle, zabawki dla dzieci i wspaniałe artykuły plastyczne, z których na pewno powstaną wspaniałe dzieła artystyczne. Dziękujemy również Szkolnemu Wolontariatowi, jak i Samorządowi Uczniowskiemu, które wsparły naszą akcję i wyjazd.

            /tekst: p. mgr Katarzyna Szeliga-Babiarz/

          • LEKCJA OTWARTA Z PRZEDSZKOLAKAMI Z PUBLICZNEGO PRZEDSZKOLA NR 2 W SĘDZISZOWIE MAŁOPOLSKIM

          • 12 maja przedszkolaki z PP2 z grupy V odwiedziły klasę I w naszej szkole. Było to dla nich niezwykłe przeżycie – niektóre dzieci po raz pierwszy przekroczyły próg szkoły –zobaczyły ten duży budynek, który czasem mijali, usłyszały dzwonek na przerwę, zobaczyły klasę lekcyjną… Dzieci zostały miło przyjęte przez Panią Krystynę Bieniek i pracowników szkoły. Celem ich wizyty były zajęcia - lekcja otwarta - przygotowana przez Panią Krysię. W przeprowadzenie zajęć zostali też zaangażowani uczniowie klasy pierwszej, po części Absolwenci przedszkola - występując przed dziećmi, czytając wiersze i śpiewając przepiękną piosenkę o Pani Wiośnie… Tematem zajęć natomiast było poznanie pojęć związanych z czasem i zegarem, nazywanie części zegara, odczytywanie na nim pełnych godzin, zadania matematyczne

            i gra zespołowa. Dzieci poznały rodzajów zegarów, tj.: klepsydra, zegar ścienny, zegarek na rękę, minutnik, zegar wahadłowy, budzik… słowem – brały udział we wspaniałych i ciekawych zajęciach. Zajęcia matematyczne „idą także w parze” z realizacją programu grantowego „Rosnę

            z matematyką” i projektem przedszkolnym „KODUJEMY, RUSZAMY SIĘ I GRAMY – MATEMATYCZNE KOMPETENCJE ROZWIJAMY” – sponsorowanego przez mBank. Następnie, w ramach integracji – dzieci mogły usiąść w szkolnej ławce, zobaczyć, jak to jest „naprawdę” w szkole, zgłaszając się do odpowiedzi, wykonując poszczególne zadania od Pani…. Czas spędzony

            w szkole minął przedszkolakom przyjemnie i baaardzo miło, więc pełne nowych wrażeń i doświadczeń powróciły do przedszkola.

          • SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY „MISTRZ RACHUNKÓW”

          • 14 i 15 czerwca nauczyciele matematyki naszej szkoły zorganizowali konkurs wiedzy matematycznej. Tym razem uczniowie klas IV - VI walczyli o tytuł klasowego "Mistrza Rachunków". Uczniowie sprostali wymaganiom konkursu, wykazali się poprawnością i biegłością w wykonywaniu czterech podstawowych działań i stosowaniu kolejności działań.

            W każdej klasie wyłoniono Mistrza Rachunków - I miejsce. Uhonorowano również uczniów, którym zabrakło bardzo niewiele do uzyskania głównego tytułu. Wyniki konkursu ogłoszono 21.06.2023 r. "Mistrzowie" otrzymali gratulacje, dyplomy, drobne nagrody i oceny cząstkowe z przedmiotu - szóstki i piątki.

            Dziękujemy młodym matematykom za udział w konkursie i gratulujemy odniesionych sukcesów!

            Wyniki szkolnego konkursu matematycznego dla klas IV-VI „Mistrz Rachunków”:

            Kl. 4a

            Magdalena Hulek – I miejsce

            Krzysztof Pięta - II miejsce

            Szymon Krzystyniak – III miejsce

            Marcel Jaworek – III miejsce

            Kl. 4b

            Antoni Skorupski – I miejsce

            Franciszek Popławski – II miejsce

            Lena Siewierska – III miejsce

            Kl. 5a

            Aurelia Wójcik – I miejsce

            Magdalena Pokrzywa – II miejsce

            Hanna Biały – II miejsce

            Kl. 5b

            Jakub Wróbel – I miejsce

            Hanna Wszołek – II miejsce

            Julia Skorupska – II miejsce

            Szymon Jarząb – II miejsce

            Szymon Kipa – III miejsce

            Aleksandra Idzik – IV miejsce

            Kl. 6a

            Wiktoria Zamorska – I miejsce

            Anita Popek – II miejsce

            Piotr Bołba – III miejsce

            Weronika Patro – IV miejsce

            Kl. 6b

            Hubert Babiarz – I miejsce

            Laurana Pater – II miejsce

            Gabriela Twardowska – II miejsce

            Maja Kocoł – III miejsce

            Piotr Kazała – III miejsce

            Oliwier Saj – IV miejsce

            Eryk Wszołek – IV miejsce

          • Wycieczka klas IV do Kamionki

          • Dnia 20 czerwca 2023 r. klasy 4A i 4B uczestniczyły w wycieczce autokarowej do Kamionki. Głównym celem było poznanie okolicznych walorów przyrodniczych. W trakcie spaceru wokół jezior uczniowie mieli okazję do odetchnięcia świeżym powietrzem i obserwacji rozkwitu flory właściwej dla okolic terenów otaczających akweny wodne. Po spacerze uczniowie mieli czas wolny, który spożytkowali na gry i zabawy towarzyskie- piłkę nożną, badmintona, grę w gumę i inne. Czas ten sprzyjał relaksacji i integracji czwartoklasistów. Chętne osoby samodzielnie upiekły pianki przy grillu, a wszyscy zostali poczęstowani kiełbaskami i chlebem. Bardzo dziękujemy za wspólnie spędzony czas.

          • Wsiąść do pociągu…

          • 16.06.2023r. uczniowie klasy 3a wraz z opiekunami wybrali się do kina „Helios” w Rzeszowie na pokaz filmów „Spiderman. Poprzez multiwersum” oraz „Mała Syrenka”. Swą wyprawę rozpoczęli w szkole skąd udali się na stację PKP w Sędziszowie Młp.. Dla niektórych dzieci był to pierwszy raz kiedy podróżowały tym środkiem transportu, a dla wszystkich pierwszy raz z klasą. Dlatego wycieczce towarzyszyły duże emocje. Na szczęście podróż przebiegła bez komplikacji i już po niespełna 30 minutach uczniowie mogli wygodnie rozsiąść się w kinie i obejrzeć wybrane filmy. Po seansie i krótkiej przerwie na posiłek, wspólnie wyruszyli na dworzec, skąd pociąg zabrał ich w drogę powrotną. Zmęczeni i pełni wrażeń wrócili do Sędziszowa, by móc świętować ostatni weekend przed wakacjami.

          • Lekcje z klasą. Jak odczytywać emocje?

          • Przez cały rok uczniowie klasy 3a uczestniczyli w Ogólnopolskim projekcie edukacyjnym Uniwersytetu Dzieci „Lekcje z klasą. Jak odczytywać emocje” w ramach, którego uczyli się:

            - koncentracji uwagi dzięki tej lekcji łatwiej będzie pokazać dzieciom siłę naszego umysłu i jego możliwości – tak aby same świadomie mogły kierować swoją uwagę na rozwiązanie danego zadania);

            - treningu myślenia (pozwala na generowanie rozwiązań, radzenie sobie w sytuacjach problemowych, zmniejsza stres w sytuacji zaskoczenia i pozwala dostosować się do zastanej sytuacji);

            - Jak ludzie przeżywają emocje? (Inteligencja emocjonalna wpływa na jakość relacji z innymi, umiejętność radzenia sobie ze stresem i satysfakcję z życia. Niektóre badania pokazują, że osiągnięcie sukcesu w życiu, aż w 80% zależy od umiejętności zarządzania emocjami a tylko 20% od intelektu! )

            - Jak wydobywa się emocje? (Wyrażanie emocji poprzez sztukę to jeden z głównych celów metod terapeutycznych, które wykorzystuje arteterapia. Można je wykorzystywać również do kształtowania nowych doświadczeń na każdym etapie rozwoju, a obcowanie ze sztuką, która ma właściwości relaksacyjne i uspokajające, jest korzystne dla osiągania równowagi emocjonalnej zarówno u dzieci, jak i u dorosłych.)

            - Jak ukryć emocje w filiżance? (Nazywanie emocji jest uzależnione od możliwości językowych małego człowieka. Jednak nazywanie emocji, chociaż służy komunikowaniu się z innymi ludźmi, nie jest wystarczające do zrozumienia natury silnych emocji, takich jak gniew, złość, rozpacz, radość, strach – ich genezy, przebiegu czy następstw. Nie jest także możliwe rozumienie emocji doświadczanych przez innych ludzi bez przyjęcia perspektywy innego człowieka.)

            - Kto w rodzinie jest najważniejszy? (Współcześnie dzieci stają się wartością autoteliczną (centralną), maleje dystans między dziećmi i rodzicami oraz konieczność zupełnego podporządkowywania się. Coraz ważniejsze stają się potrzeby dzieci, coraz głośniej mówi się o ich uczuciach.)

            - Czym ludzie różnią się między sobą? (Określenie rodzaju temperamentu może pomóc w zrozumieniu siebie i innych ludzi)

            - Ile pomysłów mieści się w głowie? (Trenując płynność, giętkość i oryginalność myślenia, przyczyniamy się do usprawniania procesów myślowych, które przydają się również wtedy, gdy spotyka nas coś nieprzewidywalnego)

            Prowadzone zajęcia miały stanowić pewnego rodzaju podróż w głąb siebie, a tym samym podnieść jakość życia dzieci oraz ułatwić im funkcjonowanie w dorosłości. Jak prawdziwi studenci otrzymali indeksy, w których zbierali naklejki potwierdzające nabywane umiejętności, a na zakończenie projektu otrzymali pamiątkowe dyplomy ”ekspertów od emocji”.

          • PATRIOTYCZNA GRA TERENOWA ORLĄT 2023

          • 16 czerwca, odbyła się gra terenowa Orląt z naszej szkoły, która była podsumowaniem zbiórek szkoleniowych.

            Zorganizowały ją starsze orlęta, pod opieką chor. ZS Patrycją Idzik i wsparciu st. strz. ZS Amelii Idzik z Jednostka Strzelecka 2051 im. mjr Władysława Rudolfa-Wilka

            patr. Karol Jarząb:

            Gra zaczęła się podziałem 25 orląt na zespoły i wylosowaniem kolorów oznaczających każdą drużynę.

            W rozgrywkach uczestniczyło 6 drużyn: czarna, czerwona, żółta, zielona, niebieska i biała.

            Gra podzielona była na dwa etapy:

            Etap I

            Ten etap odbywał się w szkole. Każda drużyna wylosowała miejsce, do którego musiała się udać, aby uzyskać informacje od którego stanowiska ma zacząć w drugim etapie. W celu otrzymania tej informacji uczestnicy musieli rozwiązać różne zagadki historyczne, matematyczne oraz za pomocą szyfrów.

            Etap II

            Orlęta musialy wykonywać zadania na każdym z 6 stanowisk:

            Stanowisko nr 1 - rozpoznawanie obrazków, które przedstawiały różne miejsca i symbole związane z Polską, wojskiem i patriotyzmem;

            Stanowisko nr 2 - pytania dotyczące ZS "Strzelec";

            Stanowisko nr 3 - połączenie stopni orlęcych z odpowiednimi podpisami oraz ułożenie z rozsypanki Prawa Orląt;

            Stanowisko nr 4 - rzut szyszką do celu, czyli ćwiczenie celności;

            Stanowisko nr 5 - dopasowanie zdjęć osób powiązanych ze Związkiem Strzeleckim "Strzelec" im. Józefa Piłsudskiego z imieniem, nazwiskiem i pełnioną funkcją;

            Stanowisko nr 6 - sprawnościowy tor przeszkód

            Po zakończeniu gry każda drużyna otrzymała nagrodę zależną od zajętego miejsca

            Patriotyczna Gra Terenowa Orląt miała na celu przypomnienie ważnych rzeczy związanych z grupą, do której należą, a także sprawdzeniu wiedzy na jej temat.

          • KONKURS ORTOGRAFICZNY dla klas I – III

          • Konkurs ortograficzny dla uczniów klas I-III na stałe wrósł w kalendarz największych imprez szkolnych. Jak zwykle cieszył się on olbrzymią popularnością uczniów i nauczycieli. Z roku na rok obserwuje się coraz wyższy poziom konkursu, dlatego coraz trudniej było wyłonić zwycięzców. Często odbywało się to po wielu dogrywkach. Wszyscy uczestnicy uzupełniali wyrazy z lukami, które zawierały różne trudności ortograficzne, rozwiązywali podchwytliwe zagadki i rebusy oraz odpowiadali na pytania z różnych dziedzin.

            „MISTRZAMI ORTOGRAFII” zostali:

            Oskar Łuczyk – klasa Ia

            Maja Jordan – klasa Ib

            Norbert Pękala – klasa IIa

            Kornel Kuc – klasa IIb

            Sara Wróbel – klasa IIIa

            Nadia Klimek – klasa IIIb

            Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom gratulujemy, życzymy dalszych sukcesów i dziękujemy za udział w konkursie.

            Organizator konkursu – mgr Ewa Kmieć

          • Podsumowanie Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „(Nie)zwykła matematyka”

          • W mijającym roku szkolnym nasza szkoła uczestniczyła w całorocznym ogólnopolskim projekcie „(Nie)zwykła matematyka”. Nadrzędnym celem projektu było kształcenie inicjatywy i pomysłowości w rozwiązywaniu problemów oraz rozwijanie umiejętności wykorzystania zdobytej wiedzy w praktyce. W ramach projektu zrealizowano 16 zadań z dziesięciu modułów tematycznych.

            Uczniowie z wielkim zaangażowaniem podeszli do wykonywania poszczególnych zadań, wykazywali się pomysłowością i kreatywnością. Każdy młody matematyk z pewnością zauważył, że matematyka nie ogranicza się jedynie do wzorów i żmudnych rachunków, ale z przyjemnością można się nią również bawić.

            Udział w projekcie pokazał, że nauka matematyki może być ciekawa, satysfakcjonująca, pełna pozytywnych emocji i jednocześnie efektywna. Udział w projekcie pozwolił wyposażyć uczniów w umiejętności pozwalające im samodzielnie planować naukę, motywować się i uczyć.

            Wierzymy, iż realizacja zadań projektu przyczyniła się w znacznym stopniu do „odczarowania matematyki” oraz pozwoliła dać odpowiedź na kluczowe pytanie: „Do czego nam się ta wiedza przyda, po co się tego uczymy?”

            Cieszy nas fakt możliwości udziału w projekcie zwieńczony sukcesem - uzyskaniem Certyfikatu.

            Dziękujemy wszystkim uczniom za udział i zaangażowanie w realizację projektu. 

            /E. Hulek – szkolny koordynator projektu/

            Poniżej zdjęcia – zbiór wspomnień

          • Zajęcia kształtujące kreatywność – Laboratorium przyszłości

          • Zajęcia kształtujące kreatywność z informatyki odbywały się w klasach: 5B i 6B.

            Głównym celem zajęć było doskonalenie umiejętności już posiadanych i nabycie nowych

            w zakresie:

            - nauka programowania z wykorzystaniem aplikacji Scottie GO!,

            - doskonalenie umiejętności budowania bloków,

            - fotografowanie skryptów pokonywanie kolejnych poziomów gry Scottie Go!,

            - kształtowanie umiejętności logicznego myślenia i rozwiązywania problemów - nauka przez zabawę,

            - poznanie zasady działania robota Photon,

            - programowanie robota,

            - praca z wykorzystaniem opcji joysticka, draw i badge,

            - zapoznanie z zestawem SPIKE Prime. Budowa robotów. Pobieranie i instalacja programu LEGO Education SPIKE Prime. Aktualizacja huba, programowanie robotów,

            - wykonywanie kreatywnych ćwiczeń i rozwiązywanie problemów,

            - projektowanie i tworzenie modeli do druku 3D za pomocą programu Tinkercad,

            - drukowanie zaprojektowanych breloczków.

            Uczniowie na każdym spotkaniu doskonalili swoje umiejętności. Prowadzone zajęcia przyczyniły się do rozwijania zainteresowań robotyką i programowaniem, eliminowania niepowodzeń szkolnych, wzmacniania wiary we własne możliwości, zachęcani do aktywności na lekcjach.

            Linki do filmików:

            FILMIK-1

            FILMIK-2

            FILMIK-3

          • WYCIECZKA klasy 1a do SIEDLISKA JANCZAR w Pstrągowej

          • W dniu 13 czerwca 2023 roku klasa 1a wraz z opiekunami udała się na atrakcyjną wycieczkę do Pstrągowej.

            W otoczeniu natury, pierwszoklasiści mogli miło spędzić czas. Pierwszą atrakcją była indywidualna jazda konna pod okiem instruktora. Później uczniowie udali się do zagrody edukacyjnej, gdzie wzięli udział w warsztatach - „Od ziarna do chleba”, połączonych z pokazem tradycyjnego wypieku chleba. W czasie warsztatów, każdy wzbogacił swoja wiedzę na temat uprawy zboża dawniej i dziś, a także mógł własnoręcznie wyrobić ciasto i uformować swój chlebek. W czasie wypieku chleba uczniowie korzystali z kolejnej atrakcji. Mieli okazję podziwiać okoliczną przyrodę podczas spaceru bryczkami. Pobyt w Siedlisku zakończył się posiłkiem – grillowane kiełbaski i aktywnym spędzeniem czasu na placu zabaw.

            /tekst: p. K. Bieniek/

          • WYCIECZKA klasy 2b do Pstrągowej

          • 13 czerwca 2023 r. roku klasa 2b uczestniczyła w wycieczce do Siedliska Janczar w Pstrągowej. Uczniowie brali udział w warsztatach „Od ziarna do chleba”. Rozpoznawali różne rodzaje zbóż, dowiedzieli się jak dawniej wyglądały żniwa a także poznali sprzęty potrzebne w gospodarstwie. Każdy uczestnik ubrany w fartuszek, otrzymał porcję ciasta, pieczołowicie je wyrabiał i formował swój wypiek. Powstały chleby o fantazyjnych kształtach: warkoczy, rogalików i serc ozdobione nasionami słonecznika, czarnuszki i różnorodnymi płatkami zbożowymi. Kolejną atrakcją była przejażdżka bryczką po okolicy oraz indywidualna jazda na koniu Matadorze. Pobyt zakończył się konsumpcją pieczonych kiełbasek.

            Mimo pochmurnego dnia zajęcia były udane, a ciekawy program sprawił, że humory dopisywały. Każde dziecko wracało z wycieczki ze świeżutkim  własnoręcznie zagniecionym i uformowanym bochenkiem smacznego chleba.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Sędziszowie Małopolskim
      • (+17) 22-16-825
      • Osiedle Młodych 20 39-120 Sędziszów Małopolski Poland
      • ePUAP: /SP3SedziszowMlp/domyslna
  • Galeria zdjęć

      brak danych