• WYKAZ PODRĘCZNIKÓW DO RELIGII

• Wykaz podręczników do religii na rok szkolny 2022/2023 znajduje się w zakładce:

Nasza szkoła -> OGÓLNE -> DOKUMENTY

UWAGA!

Od 1 września 2020 roku obowiązuje Nowa Podstawa Programowa i Nowy Program Nauczania Religii. Dlatego w roku szkolnym 2022/2023 zmieniają się podręczniki dla klasy III i VII (dostępne w księgarniach dopiero od sierpnia).

Przypominamy, że podręczniki do religii rodzice kupują samodzielnie dla swoich dzieci (księgarnia, Internet).

Dla klas I-II obowiązują tylko zeszyty ćwiczeń.

W klasie III obowiązują podręcznik + ćwiczenia.

Dla klas IV-VIII obowiązują: podręczniki + ćwiczenia (tj. karty pracy) + zeszyt 32 kartkowy.

:

• WAKACYJNY PATRIOTYCZNY WYJAZD ORLĄT I STRZELCÓW JS 2051 DO WŁOCH W DNIACH 13-19.07.2022 r.

• Głównym celem wyjazdu był udział w uroczystościach na Polskim Cmentarzu w Loreto

13-14.07.2022 r.:

• Wyjazd z parkingu spod Kościoła pw. Miłosierdzia Bożego w Sędziszowie Małopolskim
            • przyjazd do Wiednia, spacer oraz zwiedzanie Muzeum Historii Naturalnej we Wiedniu
            • nocleg w hotelu w miejscowości Tarvisio

15.07.2022 r.:

• wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Wenecji
            • zwiedzanie Wenecji z przewodnikiem
            • przejazd i zakwaterowanie w hotelu w Monte San Giusto

16.07.2022 r.:

• przygotowywanie Polskiego   Cmentarza  Wojennego   w   Loreto   do uroczystości
            • pobyt nad morzem
            • zaproszenie na White Party – udział w otwarciu miejscowego palcu zabaw

17.07.2022 r.

• pobyt nad Morzem Adriatyckim
            • przejazd na Polski Cmentarz Wojenny w Loreto
            • przygotowywania do uroczystości oraz udział we mszy św.

18.07.2022 r.

• wykwaterowanie i przejazd do Ankony
            • pobyt nad morzem w Rimini
            • wyjazd w drogę powrotną

-19.07.2022 r.

• przyjazd do Sędziszowa Małopolskiego
          • ODBIÓR ZAŚWIADCZEŃ Z EGZAMINU ÓSMOKLASISTY 2022

• W dniu 8 lipca 2022 roku (piątek) zostaną wydane Absolwentom/Rodzicom Absolwentów zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty.

Zaświadczenia będą do odbioru w sekretariacie szkoły w godzinach od 9:00 do 14:00. Odbiór zaświadczenia należy potwierdzić własnoręcznym podpisem.

• Wakacyjny wyjazd Orląt do Krakowa

• 1 lipca grupa Orląt wzięła udział w wakacyjnym wyjeździe do Krakowa, którego głównym celem były uroczyste obchody święta 6 BATALIONU DOWODZENIA.

Po uroczystym apelu, zakończonym defiladą pododdziałów, na terenie koszar odbył się piknik pod hasłem "ZOSTAŃ ŻOŁNIERZEM", którego program obejmował:

• pokazy sprzętu wwojskowego,
            • Pojazdy Straży Pożarnej, Żandarmerii Wojskowej, Policji
            • Wojskowe Centrum Rekrutacji,
            • Grupa Rekonstrukcji Historycznej ,,Południe"
            • Poczet Krakowskiej Chorągwi Husarskiej
            • ogródek saperski dla dzieci
            • turniej piłki nożnej o puchar Dowódcy 6bdow
            • występy artystów z Klubów Wojskowych
            • stanowisko artystyczne Klubu 6bdow
            • wystawy plenerowe: Muzeum Powstania Warszawskiego Malarstwo st. szer. Pawła Worobieja
            • atrakcje plenerowe: dmuchańce, żyroskop, basen z kulami, strzelnica paintball, malowanie twarzy, wata cukrowa, popcorn
            • tradycyjny poczęstunek wojskowy

Dopełnieniem wycieczki było zwiedzenie Szkoły Spadochronowej, gdzie mogliśmy podziwiać skoki zarówno wykwalifikowanych, jak i szkolących się zawodników.

Ostatnią atrakcją był tradycyjnie MC Donald.

Pomimo upalnej pogody, wszyscy wrócili zadowoleni.

• WAKACYJNE MARZENIA

• Końcem czerwca wszyscy odliczaliśmy już dni do beztroskich wakacji. Wakacje to czas odpoczynku, ale i naszych relacji z innymi i z Panem Bogiem. Wiedzą o tym uczniowie klas 1a i 1b, którzy podczas zajęć z religii zaprosili Pana Boga na wakacje.

Podczas lekcji uczyły się ważnej i ubogacającej umiejętności, jaką jest wdzięczność. Zastanawiały się nad tym, co pięknego wydarzyło się w tym roku szkolnym, za co mogą Panu Bogu podziękować. Dzieci dały się też ponieść wodzom fantazji i narysowały swój wakacyjny portret, malując w okularach swoje plany i marzenia na tegoroczne wakacje.