UROCZYSTOŚĆ NADANIA SZKOLE IMIENIA

JANA PAWŁA II

"Niech nasza droga będzie wspólna.

Niech nasza modlitwa będzie pokorna.

Niech nasza miłość będzie potężna.

Niech nasza nadzieja będzie większa

Od wszystkiego, co się tej nadziei może

sprzeciwić"

/Jan Paweł II/

17 maja 2006 roku odbyła się podniosła uroczystość nadania imienia Jana Pawła II naszej szkole. O godzinie 9.45 w kościele parafialnym uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, w którym przypomnieli koleje życia Jana Pawła II, recytowali utwory o wierze, nadziei i miłości, odwoływali się do nauczania swojego Patrona.

Te słowa zakończyły pierwszą część uroczystości:

„Miłość mi wszystko wyjaśniła,

Miłość mi wszystko rozwiązała -dlatego uwielbiam tę Miłość,

Gdziekolwiek by przetrwała.”

Recytacje przeplatane były prezentacją komputerową ukazującą lata młodzieńcze Karola Wojtyły, wspominającą jego najbliższych. Wzruszenia dostarczały fotografie Papieża z dziećmi, jego spotkania z wiernymi, a także pieśni zaśpiewane przez chór szkolny: „Barka”, „To jest moje miasto – Wadowice” czy „Nie ścigaj się z miłością”.

Drugą część tego podniosłego wydarzenia rozpoczęła Msza św. odprawiona przez księdza biskupa Edwarda Białogłowskiego.

Rodzice przekazali swym dzieciom sztandar ze słowami:

"… Strzeżcie go i szanujcie.

Okażcie się godnymi spadkobiercami nauk, które głosił nasz Patron."

Delegacje poszczególnych klas złożyły ślubowanie.

Słowo księdza biskupa skierowane było do uczniów, oparta na dialogu z nimi, wyjaśniająca w prosty sposób istotę i znaczenia obrania przez szkołę imienia naszego Wielkiego Rodaka.

Uroczysty przemarsz ulicami miasta miał swój finał przed szkołą , gdzie w trzeciej części uroczystości odsłonięto i poświęcono tablicę pamiątkową. Przewodniczący Rady Miasta p. Bogusław Kmieć odczytał rozporządzenie, które potwierdzało przyznanie szkole zaszczytnego imienia Jana Pawła II.

Odsłonięcia tablicy dokonali: proboszcz ks. Stanisław RybaBurmistrz p. Kazimierz Kiełb i przewodniczący Rady Rodziców p. Jerzy Kaczmarek.

Po krótkich przemówieniach pani Dyrektor i zaproszonych gości odśpiewano hymn szkoły, który zakończył największe i najważniejsze przedsięwzięcie kończącego się roku szkolnego.

Wierzymy, że słowa przyrzeczenia złożonego przez uczniów będą wcielane w życie:

„Wszystkim uroczyście przyrzekamy:

Rzetelnie i uczciwie spełniać obowiązki ucznia,

Odnosić się z szacunkiem do innych ludzi i w potrzebie służyć pomocą,

Godnie kontynuować chlubne tradycje naszego narodu,

Być koleżeńskim, uczciwym i prawdomównym,

Dbać o dobre imię naszej szkoły,

Pielęgnować wartości głoszone przez jej Patrona – JANA PAWŁA II”

W przygotowanie uczniów do występu zaangażowali się nauczyciele: p. dyr. Monika Szarek, p. A. Kucab, p. E. Kulpicka, p. Ł. Mędrygał oraz katecheci.