• Feryjne szkolenie dla Orląt

          • 29 stycznia, strzelcy z  Jednostki Strzeleckiej 2051 im. mjr Władysława Rudolfa-Wilka  zorganizowali dla orląt zajęcia szkoleniowe w SP1 w Sędziszowie Małopolskim. Z naszej szkoły wzięło w nich udział ok. 20 orląt. Podczas spotkania zostały omówione zagadnienia:

            • Budowa, rozkładanie i składanie AKM
            • Budowa i ładowanie magazynków
            • Postawy strzeleckie i bezpieczne obchodzenie się z bronią długą - BLOS
            • Podstawy bytowania w lesie (survival) oraz przygotowanie plecaka na wyprawy

            pat. Aleksandra Sołek:

            Dnia 29 stycznia wzięłam udział w szkoleniu orlęcym w Szkole Podstawowej nr 1  w Sędziszowie Małopolskim. Były tam dla nas przygotowane różne wyzwania. Najbardziej podobało mi się stanowisko z ładowaniem magazynku. Zadanie polegało na tym, aby jak najszybciej to wykonać. Na początku dowiedzieliśmy się jak zbudowany jest nabój oraz sam magazynek. Każdy z nas spróbował, nie było to takie łatwe jak się wydaje. Osobiście największą przeszkodą dla mnie było wyjmowanie amunicji. Na koniec gdy zostało nam chwilę czasu postanowiliśmy urządzić zawody. Sprawdziliśmy też oczywiście naszego opiekuna na tym stanowisku. Tak zakończyło się nasze jedno z kilku zadań. Bardzo mi się podobało i chętnie pojadę na następne szkolenia.

            pat. Mają Kocoł:

            Na kolejnym stanowisku zostały omówione zasady bytowania w lesie. Powiedziano nam co należy ze sobą zabrać i co spakować do plecaka, aby bezpiecznie odbyć wyprawę do lasu. Dostaliśmy porady dotyczące jedzenia na survivalowych warunkach i skąd można wziąć w miarę czystą wodę do picia. Dowiedzieliśmy się ile może przetrwać bez picia i jedzenia żołnierz w dobrych warunkach, co moim zdaniem było bardzo ciekawe. Najbardziej podobało mi się przedstawienie wyposażenia plecaka, było to interesujące.

            st. orlę Szymon Jarząb:

            Na następnym stanowisku Pan Drużynowy Cyrulik opowiadał nam i uczył nas o wariantach postaw strzeleckich: stojącej, klęczącej, leżącej.

            Mówił nam również o gotowości niskiej oraz wysokiej, przekazywał nam informacje o wyrażeniu ,, BLOS "

            B - Broń

            L - Lufa

            O - Otoczenie

            S - Spust

            Stanowisko to było moim ulubionym, było zdecydowanie najciekawsze i zostało włożone w to dużo wysiłku.

            st. orlę Zuzanna Rybka:

            Na trzecim stanowisku nauczyliśmy się jak poprawie rozbrajać i składać broń, każda część została nam dokładnie opisana i wytłumaczona.

            Zajęcia bardzo mi się podobały i proszę o więcej.

          • JAK KARNAWAŁ TO KARNAWAŁ!!! …CZYLI ZABAWA KARNAWAŁOWA W NASZEJ SZKOLE

          • Po ciężkiej pracy w I semestrze nauki, uczniowie naszej szkoły niewątpliwie zasłużyli na odpoczynek oraz dobrą rozrywkę w postaci zabawy karnawałowej, która została zorganizowana przez Radę Rodziców, a odbyła się w czwartek 25 stycznia 2024 roku.

            Tego dnia uczniom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Sala gimnastyczna wyglądała inaczej niż zwykle, gdyż zamieniła się w prawdziwą salę balową. Udekorowana kolorowymi balonami, girlandami i błyszczącymi ozdobami zachęcała do szalonej zabawy - najpierw młodszych uczniów klas I-III, a po południu naszej młodzieży z klas IV-VIII.

            Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek i filmów, można było zobaczyć: wróżki, królewny, biedronki, księżniczki, rycerzy, piłkarzy, piratów, policjantów, żołnierzy… nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci.

            Zabawę poprowadzili profesjonalni animatorzy, którzy od pierwszych taktów muzyki zachęcali dzieci oraz ich opiekunów do wspólnej zabawy. Uczestnicy brali udział w różnych konkursach, uczyli się układów tanecznych, łapali bańki mydlane, uczestniczyli w zabawach rozwijających refleks i kreatywność. Zatańczono poloneza i oczywiście belgijkę. Były pociągi, korowody, kółeczka, wybory królowej i króla balu, tańce w parach i osobno. Na zmęczonych tancerzy czekał słodki poczęstunek. Była również okazja do wykonania sobie pamiątkowych zdjęć w karnawałowych przebraniach, przy zaprojektowanej przez Rodziców specjalnie na tę okazję ściance.

            To wyjątkowe wydarzenie nie tylko dostarczyło uczestnikom wiele radości i świetnej zabawy, ale także wzmocniło więzi społeczności szkolnej, tworząc wspomnienia pełne uśmiechów i pozytywnej energii.

            Składamy serdeczne podziękowania Radzie Rodziców oraz wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i przeprowadzenia tegorocznej zabawy karnawałowej. Dziękujemy!

            /tekst: mgr E. Hulek/

            FILMIK 1

            FILMIK 2

            FILMIK 3

            FILMIK 4

            FILMIK 5

            FILMIK 6

            FILMIK 7

          • FINAŁ AKCJI WYŚLIJ PĄCZKA DO AFRYKI

          • Dnia 23 stycznia, nasza szkoła wzięła udział w akcji Wyślij pączka do Afryki. Podczas kiermaszu można było zakupić pączki, donuty oraz inne słodkości przygotowane przez rodziców. Zebrane pieniądze zostały wpłacone na konto Fundacji Kapucyni i Misje.

            Dziękujemy!

            /tekst: mgr K. Malska-Ziemińska/

          • BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE

          • Dbając o bezpieczeństwo naszych uczniów w czasie zbliżających się ferii zimowych, 22 stycznia odbyło się spotkanie profilaktyczno-edukacyjne z funkcjonariuszami Policji dla uczniów kl. I-IV. Podczas prelekcji Policjanci przypomnieli o zagrożeniach mogących pojawić się w trakcie ferii. Omówili również zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przypomnieli jak należy organizować kulig czy bitwę na śnieżki, by zabawy te kończyły się szczęśliwie. Ostrzegli przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ruchliwych ulic. Przypomnieli zasady postępowania wobec nieznajomej osoby, ale również uświadomili dzieciom do kogo mogą zwrócić się o pomoc w przypadku zgubienia się w obcym miejscu. Uczniowie mogli przypomnieć sobie, jak należy się zachować, jeśli staną się świadkami zdarzeń, w których zagrożone jest ludzkie życie oraz pod jakie numery należy dzwonić, aby uzyskać potrzebną pomoc. Ważnym elementem spotkania była rozmowa o przestrzeganiu zasad poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku, kiedy niezbędne stają się elementy odblaskowe. W trakcie spotkania uczniowie mogli zadawać pytania i dzielić się swoimi przemyśleniami oraz spostrzeżeniami.

            Życzymy uczniom Naszej Szkoły udanych ferii i szczęśliwego powrotu do Szkoły.

            /tekst: mgr S. Skóra/

          • Filip Malik laureatem konkursu plastyczno-historycznego IPN-u

          • 19 stycznia br. w Instytucie Pamięci Narodowej w Rzeszowie odbył się finał konkursu plastyczno-historycznego pt.: "Namaluj historię dziadków".

            Celem tegorocznej edycji było rozbudzanie zainteresowania historią poprzez bezpośredni kontakt z jej świadkami. Poznając losy bohaterów sprzed lat, młody człowiek miał okazję zastanowić się nad tym, jak warto w życiu postępować, poznać, dla jakich idei ludzie poświęcali życie i czy dawniej i dziś ludzie tak samo kochali ojczyznę i wolność.

            Prymas Stefan Wyszyński powiedział: "Naród bez dziejów, bez historii, bez przeszłości, staj się narodem bez ziemi, narodem bezdomnym, bez przyszłości. Naród,  który nie wierzy w wielkość i nie chce ludzi wielkich, kończy się".

            Historię swojego pradziadka opowiedział poprzez komiks Filip Malik uczeń kl. 8a pod opieką nauczyciela Patrycji Idzik, zajmując II miejsce w konkursie. Swoją pracę poświęcił i zadedykował pamięci pradziadka Jana Kolińskiego - żołnierza niezłomnego pisząc, że "dzieli nas tylko czas".

            /tekst i zdjęcia: Małgorzata Malik/

          • AKILIADA GRUDZIEŃ

          • W grudniu uczyliśmy się w ruchu podczas kolejnego wyzwania realizowanego w ramach projektu pn. AKILIADA.

            Nasi uczniowie wyruszyli do Rio de Janeiro, gdzie rozwiązując zagadkę, odkrywali ciekawostki o 🇧🇷Brazylii i pogłębiali wiedzę o atrybutach sportów na Letnich Igrzyskach Olimpijskich.

            FOTORELACJA

          • Zajęcia Orląt z historii Związku Strzeleckiego

          • 19 stycznia, już po raz kolejny na zbiórce Orląt ZS w SP3 gościliśmy dra Jacka Magdonia z IPN-u, a zarazem Głównego Inspektora ds. Orląt, który tym razem przybliżył nam Historię Związku Strzeleckiego na Podkarpaciu w okresie zaborów i II Rzeczpospolitej.19 stycznia, już po raz kolejny na zbiórce Orląt ZS w SP3 gościliśmy dra Jacka Magdonia z IPN-u, a zarazem Głównego Inspektora ds. Orląt, który tym razem przybliżył nam Historię Związku Strzeleckiego na Podkarpaciu w okresie zaborów i II Rzeczpospolitej.

          • Zimowe wyprawy po ważne sprawy

          • Korzystając z zimowej aury oraz mając ambitne plany by pomóc ptakom przetrwać zimę, klasa 1b wykonała ekologiczne karmniki. Następnie dzieci zawiesiły je na jednym z drzew w pobliżu szkolnego boiska. Dzięki temu każdego dnia możemy obserwować ile ptaków odwiedza naszą „stołówkę” i systematycznie uzupełniać zapasy jedzenia. Oczywiście uczniowie musieli sprawdzić przy okazji czy śnieg jest dostatecznie miękki i puszysty, a górki odpowiednio pochyłe do zimowych zabaw. Po licznych testach, potwierdzamy, że zarówno śnieg, górki jak i cała klasa 1b są gotowi na zbliżające się ferie zimowe.

            FOTORELACJA

      • Kontakty

        • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Sędziszowie Małopolskim
        • (+17) 22-16-825
        • Osiedle Młodych 20 39-120 Sędziszów Małopolski Poland
        • ePUAP: /SP3SedziszowMlp/domyslna
    • Galeria zdjęć

        brak danych