• REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2024/2025

• Szanowni Rodzice !

Informujemy, że zgodnie z Zarządzeniem Nr 26/2024 Burmistrza Sędziszowa Małopolskiego z dnia 22 stycznia 2024 r., rozpoczyna się rekrutacja do klasy pierwszej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Sędziszowie Małopolskim.

• Zgłoszenie dziecka do klasy I szkoły obwodowej w formie elektronicznej odbywa się od 21 lutego do 6 marca (do godz. 15:00).
            • Złożenie wniosku o przyjęcie dziecka spoza obwodu do klasy I w formie elektronicznej odbywa się od 21 lutego (od godz. 12:00) do 6 marca do godz. 20:00.

Szczegółowy harmonogram rekrutacji do klasy pierwszejHarmonogram - rekrutacja do klasy pierwszej

Rekrutacja odbywa się w systemie elektronicznym dostępnym pod adresem: Nabór - klasa pierwsza SP3

Po wypełnieniu w SYSTEMIE zgłoszenia czy wniosku, zostanie w SYSTEMIE wygenerowany dokument w formie PDF, który należy pobrać, wydrukować, podpisać (oboje rodziców) i złożyć w szkole.

SYSTEM automatycznie generuje identyfikator i hasło, które należy sobie zapisać - będzie potrzebne do następnego logowania.

• Trening szkoleniowo-strzelecki

• 24 lutego, tj. w sobotę, Orlęta wzięły udział w kolejnym w tym roku szkolnym szkoleniowym treningu strzeleckim, zorganizowanym przez Jednostkę Strzelecką 2051 im. mjr Władysława Rudolfa-Wilka.

• MINI PIŁKA SIATKOWA - SUKCESY

• W dniu 24.02.2024 r. w SP w Zagórzycach Dolnych, odbyły się gminne zawody mini piłki siatkowej. Dziewczęta z klas 6-tych odniosły piękne zwycięstwo, nie przegrały żadnego seta, tym samym zajęły zasłużone pierwsze miejsce. Podobnie chłopcy z klas 5 i 6 wywalczyli zwycięstwo i zaszczytne pierwsze miejsce w rozgrywkach gminnych w mini piłce siatkowej, które odbyły się w Zagorzycach Dolnych dnia 17.02.2024 r.

Gratulujemy i życzymy sukcesów w rozgrywkach powiatowych!!!

• MAGICZNY ŚWIAT SAKSOFONÓW – lekcja umuzykalniająca

• Dnia 22 lutego b. r. wszyscy nasi uczniowie wzięli udział w koncercie edukacyjnym zorganizowanym w naszej szkole, przez Łódzkie Biuro Koncertowe „Wirtuoz”. Spotkanie zatytułowane „Magiczny świat saksofonów” poprowadził p. Krzysztof Orzechowski wraz z p. Januszem Witko. Był to „DUET na klarnet i 4 saksofony”.

Podczas koncertu, który odbył się w dwóch turach – dla klas młodszych oraz dla młodzieży z klas starszych - uczniowie mogli poznać nazwę, budowę i brzmienie: klarnetu, saksofonu sopranowego, altowego, tenorowego i barytonowego. Słuchacze przebyli muzyczną podróż przez różne kraje, poznając utwory charakterystyczne dla każdego z nich.

Koncert wzbogacony konkursami i quizami z mini-nagrodami pobudził słuchających do aktywnego uczestnictwa w spotkaniu. Wspólny śpiew, dyrygowanie i taktowanie z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczniów.

/tekst: mgr E. Hulek/

FILM - 1

FILM - 2

FILM - 3

FILM - 4

FILM - 5

• Piłka SIATKOWA CHŁOPCÓW

• 21.02.2024 r. w Ropczycach w SP nr 5, chłopcy kl.7 i 8 reprezentowali naszą gminę - w powiatowy rozgrywkach piłki siatkowej. Dzielnie walczyli, jednak nie zdołali pokonać drużyny ze SP z Niedźwiady i ostatecznie uplasowali się na II miejscu. Gratulacje!

• Szkolne Rekolekcje Wielkopostne

• W dniach 19-21 lutego odbyły sie rekolekcje szkolne. W czasie spotkań, uczniowie mogli poznawać Pana Boga, Jego słowo oraz uczyć się, jak być dobrym dla bliskich im osób, w rodzinie, w szkole. Przez zabawę, ćwiczenia, wspólny śpiew oraz film, uczniowie poznawali zasady, którymi warto sie kierować w życiu. Uczyli się, że każdy człowiek jest wartościowy, należy mu się szacunek. A gdy komuś zdarzy sie powiedzieć lub zrobić coś złego, zawsze warto starać sie to naprawić, przeprosić i postarać się poprawić. Wielu uczniów było bardzo zadowolonych z tego czasu i czekają, aby takie wydarzenie przeżyć jeszcze raz.

/tekst: ks. mgr Mateusz Wielgosz/

FILM - 1

FILM - 2

• WALENTYNKI w naszej szkole

• Dnia 14 lutego w naszej szkole odbyły się urocze obchody walentynek. Atmosfera w szkole była nacechowana radością, miłością i entuzjazmem, gdy uczniowie z wszystkich klas zaangażowali się w różnorodne działania związane z tym wyjątkowym dniem. Tego dnia uczniowie mieli okazję wyrazić sympatię i przyjaźń poprzez przesyłanie kolorowych karteczek z życzeniami. To piękne gesty sprawiły, że szkolne korytarze tętniły emocjami, a uśmiechy na twarzach dzieci były widoczne na każdym kroku. Dla starszych klas zorganizowano fascynującą zabawę, która zjednoczyła uczniów w duchu przyjaźni i współpracy. Polegała ona na losowaniu połowy serca z numerkiem. Uczniowie starali się odnaleźć swoją drugą połówkę. Pierwsze 20 par otrzymało słodką niespodziankę. Obchody walentynek w naszej szkole były nie tylko okazją do wyrażenia uczuć, ale również do zacieśnienia więzi między uczniami. Te radosne chwile na pewno pozostaną w pamięci wszystkich na długo.

/tekst: mgr U. Magdoń/