• Wyjście do redakcji Reportera

          • W dniu 12 kwietnia 2024 r. 12 uczniów klasy 7b i 6 z klasy 7a pod opieką p. A. Paściak odwiedziło redakcję lokalnego pisma Reporter mieszczącą się na ul. 3 Maja 29.

            Gdy dotarliśmy na miejsce, powitaliśmy pracowników gazety, zajęliśmy miejsca i mogliśmy porozmawiać z jednym z dziennikarzy, który w bardzo ciekawy i oryginalny sposób opowiedział nam o swoim zawodzie.

            Porównał swoją pracę do zajęć influencera poszukującego różnych informacji i publikującego je w swoich social mediach. W dzisiejszych czasach dziennikarzem może być każdy. Wystarczy ciekawość świata i umiejętność atrakcyjnego przekazania wiadomości czytelnikom.

            Dziennikarza obowiązuje prawo prasowe, czym nie musi się martwić influencer. Dużym ułatwieniem dla współczesnych reporterów jest możliwość zdobycia ważnych informacji z Internetu, np. śledzenia na żywo sesji Rady Miasta.

            Dowiedzieliśmy się także, w jaki sposób poruszamy się, czytając informacje na stronie, jak przyciąga się wzrok czytelnika oraz dlaczego gazeta ma kolumny.

            Mogliśmy zobaczyć, jak porządkuje się i poprawia nowy numer gazety. Szczotki, czyli czarno - białe wydruki robocze wiszą na ścianie na spinaczach, a dziennikarze poszukują w nim błędów, by je usunąć przed oddaniem do drukarni. Nasz Reporter jest drukowany na Śląsku.

            Na koniec obejrzeliśmy pomieszczenia redakcji i otrzymaliśmy numer gazety.

            Powrót uprzyjemniała nam piękna pogoda.

            /tekst: mgr A. Paściak/

          • WESOŁA PIŻAMKA!

          • W dniu 19.04.2024 r. odbył się w naszej szkole Dzień Piżamy, który rozpromienił szkolne korytarze i sale lekcyjne uśmiechami i radością. Uczniowie przyszli do szkoły w swoich ulubionych piżamach, a niektórzy nawet w kocach czy miękkich szlafrokach! Nie zabrakło także poduszek, pluszaków i innych akcesoriów, które sprawiły, że szkolne ławki zamieniły się w wygodne miejsca do relaksu.

            Atmosfera była pełna radości i entuzjazmu. Nauczyciele również dołączyli do zabawy, pojawiając się w swoich własnych piżamach i zachęcając uczniów do udziału w różnych aktywnościach związanych ze snem i odpoczynkiem. Każdy uczestnik zabawy otrzymał słodką niespodziankę.

            Dzień Piżamy w naszej szkole okazał się być nie tylko świetną zabawą, ale także doskonałą okazją do budowania więzi społecznych i wspólnego przeżywania radości. 

            /tekst: mgr U. Magdoń – opiekun SU/

          • 22 kwietnia DZIEŃ ZIEMI

          • W klasach 5, w ramach zajęć plastycznych po omówieniu tematu - Formy przestrzenne, uczniowie wykonali instalacje o treściach ekologicznych.

            Ty też możesz dbać o planetę!

          • TURNIEJ WIEDZY CHEMICZNEJ

          • Dnia 14 lutego w LO w Sędziszowie Małopolski odbył się finał IV Powiatowego Turnieju Wiedzy Chemicznej. Uczniowie naszej szkoły z sukcesem brali w nim udział.

            W kategorii klas 7: I miejsce zajął Oliwier Saj, III miejsce wywalczyła Aleksandra Sołek.

            W kategorii klas 8 : III miejsce zajęła Maria Koziara.

            GRATULUJEMY!!!

            Mamy nadzieję, że ten sukces przyczyni się w przyszłości do wyboru kierunku szkoły średniej.

            /tekst: mgr L. Sroka/

          • Kwiecień miesiącem świadomości AUTYZMU

          • W ramach tej inicjatywy klasy pierwsze świętowały Dzień Autyzmu, który miał na celu podniesienie świadomości na temat neuroróżnorodności oraz kształtowanie empatii wśród dzieci.

            Uczniowie obejrzeli między innymi film edukacyjny ukazujący jak może funkcjonować osoba z Autyzmem. Dzieci zapoznały się z nowymi symbolami Autyzmu oraz znanymi osobami będącymi w spektrum Autyzmu.

            W ramach działań plastycznych jedna z klas odbijała łapki będące symbolem wspólnej podróży, jaką wszyscy razem podejmujemy, aby zrozumieć i akceptować osoby z autyzmem. Każda łapka miała reprezentować wsparcie, empatię i akceptację, które oferujemy naszym kolegom i koleżankom z autyzmem.

            Uczniowie drugiej klasy tworzyli znaki nieskończoności, a potem prezentowali swoje prace i opowiadali o tym, co czyni ich wyjątkowymi. Zajęcia zakończono podsumowaniem, że każda osoba jest niepowtarzalna i ważna.

          • Koncert profilaktyczny w rytmie rap

          • 16 kwietnia uczniowie z klas 6-8 wzięli udział w koncercie Grupy "Wyrwani z Niewoli" z Białegostoku w MGOK.

            Dlaczego Wyrwani? - tłumaczyli muzycy: "Wyrwani z różnych rzeczy, nałogu, strachu.....z czegoś co nas przerasta".

            Celem spotkania było pokazanie młodzieży, m.in. przez rapowane piosenki jak wzmocnić swoje poczucie wartości, jak odnaleźć sens życia, co zrobić, aby zmienić swoje życie na lepsze.

            W sposób obrazowy przedstawili parasol jako symbol oddzielenia, zamknięcia w sobie, do "ochrony" oraz w jaki sposób go odrzucić, aby nie zostawać samemu z problemami.

            Muzycy wspomnieli też, że plotka - to kradzież dobrego imienia, że słowem można kogoś zranić, "zabić".

            Na koniec odczytali Ewangelię wg św. Marka o uzdrowieniu paralityka, i przedstawiając scenkę z udziałem uczniów, na podsumowanie zadali pytanie:

            - Czy masz choć jedną osobę, która pomogła by Ci się pozbyć "paraliżu"?

            Była to dla naszych uczniów nie tylko lekcja "muzyczna", która dostarczyła niezapomnianych wrażeń, ale również był to impuls do przemyśleń.

          • REKLAMA CZWOROKĄTÓW

          • W ramach podsumowania i utrwalenia wiadomości z matematyki o czworokątach, chętni uczniowie klas piątych przygotowali kampanię reklamową - plakaty pod hasłem: „Reklama czworokątów”.

            Próbując swoich sił w reklamie piątoklasiści wykonali plakat zawierający hasła promujące własności danego czworokąta. Uczniowie wykazali się pomysłowością i sporą kreatywnością. Powstały ciekawe i pełne humoru hasła, niejednokrotnie przedstawione w formie wiersza, ubarwione pięknymi rysunkami.

            Prace uczniów zostały wyeksponowane na gazetce w holu szkoły. Taka powtórka z geometrii z pewnością przyda się każdemu z nas    ;)

            /opracowanie: mgr E. Hulek/

          • DZIEŃ CZEKOLADY – kiermasz klas siódmych

          • Jak wszyscy dobrze wiemy, czekolada powoduje uśmiech na naszych twarzach oraz sprawia, że życie jest słodsze. W ostatnich dniach mijającego tygodnia można było w naszej szkole zobaczyć wiele uśmiechów.   J

            W dniach 11 i 12 kwietnia b.r. odbył się w naszej szkole kiermasz słodkości z okazji przypadającego właśnie 12 kwietnia DNIA CZEKOLADY. Organizatorami akcji byli uczniowie klas siódmych wraz z wychowawcami przy ogromnym, nieocenionym wsparciu Rodziców. Sprzedawane były przepyszne smakołyki i słodkości: czekoladowe babeczki, ciasta (brownie, sernik z rosą, malinowa chmurka, wuzetka…), ciastka, ciasteczka, bezy, szaszłyki owocowe z polewą czekoladową, serniczki-oreo, galaretki, kulki ryżowe, rogaliki-rożki, wafel, tartaletki, cukierki, batony, lemoniada, soki, napoje i oczywiście czekolada! Zebrane przez uczniów środki zostaną przeznaczone na dofinansowanie wycieczki klas siódmych w Bieszczady.

            Serdecznie dziękujemy siódmoklasistom oraz ich Rodzicom, za wsparcie, pomoc i zaangażowanie w przygotowanie i przeprowadzenie kiermaszu, który cieszył się dużym zainteresowaniem.

            /wychowawczynie klas VII/

          • Materiały włókiennicze w klasach 5

          • Na zajęciach techniki, uczniowie wykonywali tkaninę na krosnach, poznali podstawowe ściegi do szycia, przyszywali guziki, haftowali, szyli maskotki lub poduszki na igły. Uczyli się robić pompony, z których powstawały ozdoby wielkanocne. Chętni uczniowie zmierzyli się z dzianiną, głównie z wykorzystaniem szydełka.

            Powstało wiele ciekawych i pięknych prac.

          • MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MARCHEWKI

          • 4 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Marchewki. Tegoroczne obchody tego święta były pełne wspaniałych aktywności promujących zdrowe odżywianie i korzyści płynące ze spożywania warzyw. Dzieci miały okazję wykazać się swoją wyobraźnią tworząc dzieła sztuki inspirowane marchewką. Powstały fantastyczne rysunki oraz prace z wykorzystaniem kolorowego papieru i bibuły. Nie mogło zabraknąć degustacji różnych potraw z marchewki! Uczniowie poznali szeroki wybór dań, od tradycyjnych surówek po marchewkowe ciasta. Mieli także okazję spróbować różnorodnych smaków i dowiedzieli się, jak wszechstronne może być to warzywo w kuchni. Przeprowadzili również warsztaty sensoryczne, podczas których zbadali marchewkę pod względem jej konsystencji, zapachu i smaku. To fascynujące doświadczenie pozwoliło im lepiej zrozumieć, jak różne czynniki wpływają na percepcję smaku i zapachu. Nie zapomnieliśmy również o edukacyjnej części wydarzenia. Dzieci poznały ciekawostki na temat historii, uprawy i zastosowań marchewki oraz niezwykłe fakty związane z tym popularnym warzywem.

            Ten radosny dzień przyczynił się nie tylko do poszerzenia wiedzy, ale i rozwijania postaw prozdrowotnych u naszych uczniów.

          • "Kształtujmy wspólnie świadomość narodową Młodych Polaków...."

          • W związku z obchodami Roku Wincentego Witosa nasi uczniowie z klas 6-8 zostali zaproszeni do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. "Wincenty Witos - polityk i gospodarz". Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Agro-Technicznych im. Wincentego Witosa w Ropczycach.

            9 kwietnia wzięliśmy udział w uroczystym ogłoszeniu wyników i wręczeniu nagród.

            Z naszej szkoły w konkursie wzięły udział 3 uczennice:

            Wiktoria Zamorska z kl. 7a, która otrzymała wyróżnienie oraz Zuzanna Rybka z kl. 7a i Andżelika Wójcik z kl. 8a.

            Zanim jednak usłyszeliśmy werdykt, oglądnęlismy prezentację p. Katarzyny Róg, która przekazała nam ciekawe informacje o zbożach, jego rodzajach, produktach oraz na temat dawnych zwyczajów.

            Następnie wysłuchaliśmy wykładu dr Jacka Magdonia, który przybliżył nam Wincentego Witosa, jako Ojca Niepodległości.

            Na koniec wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

            Po części oficjalnej uczniowie Agro zapraszali do wykonania zdjęcia na tle wiejskiej scenerii, a następnie na poczęstunek.

            Dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy!

          • „KARTKA WIELKANOCNA 2024” - rozdanie nagród

          • 5 kwietnia odbyło się podsumowanie konkursu, który polegał na wykonaniu przez uczniów projektu kartki świątecznej techniką komputerową w programach graficznych.

            Podczas spotkania wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz słodki poczęstunek, natomiast laureaci oraz osoby wyróżnienie - drobny upominek.

            Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za udział w konkursie.

          • ORLĘTA PEŁNIĄ WARTĘ HONOROWĄ PRZY GROBIE PAŃSKIM!

          • W Wielki Piątek, po zakończeniu Liturgii Męki Pańskiej oraz w Wielką Sobotę, służbę przy Grobie Pańskim w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Sędziszowie Małopolskim pełnili Strzelcy i Orlęta z Jednostki Strzeleckiej 2051 im. mjr Władysława Rudolfa-Wilka.

          • Dzień Języka Francuskiego w SP3

          • Dnia 27.03.2024 r. już po raz drugi w naszej szkole został zorganizowany Dzień Języka Francuskiego. Rozpoczęliśmy go wręczeniem kuponu każdemu uczniowi i nauczycielowi. Kupon ten należało mieć podczas akademii na sali gimnastycznej.

            Kiedy wszyscy uczniowie i nauczyciele zgromadzili się na sali gimnastycznej Pan Dyrektor mgr Benedykt Czapka wręczył nagrody uczniom biorącym udział w dwóch konkursach: IX Ogólnopolskim Frankofońskim Konkursie Fotograficznym Bleu Blanc Rouge 2023 – „Au quotidien” zorganizowanym przez II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami dwujęzycznymi w Gdyni oraz Konkursie plastycznym „Le français autour de nous” zorganizowanym przez Safran i Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Małopolskim.

            Podczas części artystycznej:

            • Uczniowie klasy VIII zaprezentowali wyścig rowerowy Tour de France wjeżdżając na rowerach.
            • Uczniowie mówili nam o 3 miastach francuskich w tym także o mieście Albert, które ma zostać miastem partnerskim Sędziszowa Małopolskiego.
            • Posłuchaliśmy Klary Babiarz, która pięknie zaśpiewała piosenkę "Dernière danse" .
            • Pojawiły się cytaty z "Małego Księcia" w języku francuskim i polskim.
            • Oglądaliśmy naszą wersję teleturnieju "Familiada".

            Na zakończenie Dnia Francuskiego w naszej szkole Pan Dyrektor i Pani Wicedyrektor losowali jeden kupon z każdej klasy. Uczeń, którego kupon został wylosowany miał za zadnie powiedzieć słówko francuskie, które pojawiło się podczas części artystycznej. Nauczyciele, również brali udział w zabawie. Wszystkie wylosowane osoby otrzymały upominki w postaci breloczka z motywem francuskim.

            Dziękujemy wszystkim!

            Merci à tous!

            /opracowanie: mgr Ewelina Bal/

            "Dernière danse" w wykonaniu Klary Babiarz

          • KONKURS: „Le français autour de nous”

          • Kolejny raz firma Safran oraz Liceum Ogólnokształcące im. ks. Piotra Skargi w Sędziszowie Młp. zorganizowali konkurs dla uczniów klas VII i VIII uczących się języka francuskiego. Uczniowie mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną obrazującą zapożyczenia z języka francuskiego używane w języku polskim.

            Nasi uczniowie po raz kolejny osiągnęli sukcesy w tym konkursie:

            I MIEJSCE: Weronika Wojtaszek z kl. 7B

            II MIEJSCE: Nikodem Dyło z kl. 8A

            UCZESTNICY konkursu:

            Julita Czapka kl. 7A

            Mikołaj Koszowski kl. 7A

            Zuzanna Rybka kl. 7A

            Wiktoria Zamorska kl. 7A

            Faustyna Czarnik kl. 7B

            Maja Dziurzyńska kl. 8A

            Karol Jarząb kl. 8A

            Filip Malik kl. 8A

            Wszyscy otrzymali dyplomy i breloczki, a zwycięzcy zostali nagrodzeni kartami podarunkowymi. Nagrody ufundowała firma SAFRAN – dziękujemy!

            Gratulujemy i cieszymy się z tak licznego udziału naszych uczniów w tym konkursie.

            /tekst: mgr Ewelina Bal/

          • Konkurs „BLEU BLANC ROUGE”

          • Uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy wzięli udział w Ogólnopolskim Frankofońskim Konkursie Fotograficznym „Bleu Blanc Rouge” organizowanym przez II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami dwujęzycznymi w Gdyni pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gdyni, Instytutu Francuskiego oraz Alliance Française w Polsce.

            Była to IX edycja, a temat prac dotyczył codzienności uczniowskiej – „Au quotidien”. Postanowiliśmy nagrodzić naszych uczniów dyplomami i drobnymi upominkami – makaronikami wykonanymi na szydełku w kolorach Bleu Blanc Rouge .

            Nagrodzeni uczniowie:

            Magdalena Hulek kl. 5A

            Tomasz Twardowski kl. 5B

            Szymon Mędrygał kl. 7A

            Zuzanna Rybka kl. 7A

            Gabriela Sabik kl. 7B

            Faustyna Czarnik kl.7B

            Gabriela Twardowska kl. 7B

            Barwo dla Was za piękne fotografie!

            W nowym roku szkolnym będzie jubileuszowa X edycja, o której oczywiście będziemy informować i zachęcać do udziału.

            /tekst: mgr Ewelina Bal/

          • Sukcesy w konkursie matematyczno-informatycznym InstaLogik 2023/2024

          • 21 marca 2024 r. oficjalnie zakończyła się V edycja konkursu InstaLogik.

            InstaLogik to III-etapowy Ogólnopolski konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 szkoły podstawowej, bezpłatny i online. Adresowany jest do wszystkich uczniów zainteresowanych zagadkami logicznymi, matematyką, do tych, którzy interesują się programowaniem lub chcieliby postawić w programowaniu pierwsze samodzielne kroki. Uczniowie poznają niezbędny materiał w kursie programowania pomiędzy poszczególnymi etapami. Wymagało to od nich odpowiedniej motywacji i samodzielności w uczeniu się przez uczestnictwo w warsztach on-line, kursach i sesjach zawodów próbnych.

            Konkurs organizowany jest przez Placówkę Edukacji Informatyczno-Matematycznej InstaKod, Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, oraz Olimpiada Informatyczna Juniorów. 5 edycja konkursu InstaLogik uzyskała patronat honorowy Ministra Edukacji i Nauki, Wydział Matematyki Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego oraz Stowarzyszenie Nauczycieli Matematyki. W piątej edycji Konkursu InstaLogik wzięło udział 12628 uczniów z całej Polski z 1665 szkół podstawowych.

            W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła po raz trzeci wzięła udział w tym konkursie i reprezentowało ją 25 uczniów a do III etapu konkursu dotarło 12.

            Uczniowie naszej szkoły uzyskali następujące wyniki:

             

            Laureatami I miejsca na szczeblu ogólnopolskim zostali:

            Antoni Skorupski z kasy 5b w kategorii klas 5 SP - najlepszy wynik w województwie podkarpackim

            Julia Skorupska z klasy 6b w kategorii klas 6 SP - najlepszy wynik w województwie podkarpackim

             

            Laureatami II miejsca na szczeblu ogólnopolskim zostali:

            Sara Wróbel z klasy 4a w kategorii klas 4 SP - najlepszy wynik w województwie podkarpackim

            Krzysztof Toton z klasy 4b w kategorii klas 4 SP

            Hubert Babiarz z klasy 7b w kategorii klas 7 SP - najlepszy wynik w powiecie ropczycko-sędziszowskim

             

            Laureatami III miejsca na szczeblu ogólnopolskim zostali:

            Natalia Toton z klasy 7b w kategorii klas 7 SP

             

            Finalistami na szczeblu ogólnopolskim zostali:

            Aleksandra Marciniec z klasy 4a w kategorii klas 4 SP - trzeci wynik w powiecie ropczycko-sędziszowskim

            Magdalena Hulek z klasy 5a w kategorii klas 5 SP

            Szymon Jarząb z klasy 6b w kategorii klas 6 SP

            Szymon Kipa z klasy 6b w kategorii klas 6 SP

            Jakub Wróbel z klasy 6b w kategorii klas 6 SP

            Karol Jarząb z klasy 8a w kategorii klas 8 SP.

            Wszystkim serdecznie gratulujemy!

          • PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY I ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA

          • 21 marca uczniowie klas pierwszych obchodzili dwa święta. Pierwszy z nich, początek kalendarzowej wiosny był okazją do radosnych zabaw oraz poszukiwania zmian jakie zachodzą w przyrodzie. Ponadto dzieci wykorzystały swoją kreatywność, pakując książki do różnych kreatywnych przedmiotów.

            W ramach drugiego- Światowego Dnia Zespołu Downa, dzieci uwrażliwiały się na osoby z niepełnosprawnościami. Zakładając różne skarpetki rozmawiały  o tym, że każdy, niezależnie od tego jak wygląda, czy jak bardzo różni się od nich samych,  zasługuje na szacunek i godne traktowanie.

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Sędziszowie Małopolskim
      • (+17) 22-16-825
      • Osiedle Młodych 20 39-120 Sędziszów Małopolski Poland
      • ePUAP: /SP3SedziszowMlp/domyslna
  • Galeria zdjęć

      brak danych