• 7b pogłębia tajniki sztuki i świętuje Dzień Kobiet w Rzeszowie

          • W dniu 7 marca 2024 r. nasza klasa odbyła wycieczkę do Rzeszowa pod opieką pani A. Paściak i pani P. Idzik.

            Zwiedziliśmy nową wystawę sztuki nowoczesnej w Biurze Wystaw Artystycznych oraz świętowaliśmy Dzień Kobiet w Klubie Podkręcone.

            Po przybyciu na miejsce mogliśmy poznać krótką historię Synagogi Staromiejskiej i Synagogi Nowomiejskiej.

            W BWA zwiedziliśmy wystawę Kolekcja Książąt Lubomirskich. Pani przewodnik informowała nas o obrazach i ich twórcach, dzieląc ekspozycję na nurty sztuki XX wieku. Podziwialiśmy obrazy takich wybitnych malarzy jak: Picasso, Warhol, Dali, Allechinsky, Appel, Arnoldi, Banksy, Chagall, Hirst, Kaufman, Miro.

            Po poznaniu całej wystawy pani przewodnik poprosiła nas, abyśmy wybrali ulubiony obraz, a potem uzasadnili, dlaczego podoba nam się najbardziej. Wypowiedzi były ciekawe i bardzo różnorodne.

            W górnej sali podziwialiśmy malarstwo abstrakcyjno - ekspresyjne Zbigniewa Święcińskiego, które było kolorowe, eksperymentalne i nowoczesne.

            Potem pojechaliśmy do Klubu Podkręcone, w którym, podzieleni na grupy, graliśmy w kręgle i minigolf. W przerwie między rozgrywkami posililiśmy się nieco pizzą i smakołykami z baru.

            Wyjazd bardzo nam się podobał. Mogliśmy nie tylko szlachetnie rywalizować, ale także mieliśmy czas, aby ze sobą pobyć i porozmawiać. Szczególnie pozostaną w naszej pamięci wspólne sportowe zmagania.

            Opracował: Hubert Babiarz, Oliwier Saj

          • "Bądź wariacik! Załóż krawacik!” - Niezwykłe Święto Kobiet w Naszej Szkole

          • Dnia 8 marca, z okazji Dnia Kobiet, nasza szkoła zorganizowała niecodzienny dzień, pełen radości i kreatywności. Uczniowie, pełni entuzjazmu, postanowili wziąć udział w nietypowej inicjatywie, zakładając krawaty jako gest solidarności i szacunku wobec kobiet. To wyjątkowe wydarzenie nie tylko sprawiło, że dzień był pełen uśmiechów, ale również podkreśliło, że równość jest wartością, którą wszyscy możemy wspierać, niezależnie od płci. Inicjatywa ta dowodziła, że nawet tak zwyczajna rzecz jak krawat może być symbolem jedności i wsparcia dla siebie nawzajem.

            /tekst: mgr U. Magdoń/

          • Dzień Kobiet w klasie 7A

          • Dzisiaj obchodziliśmy w naszej klasie Dzień Kobiet. Chłopcy przygotowali dla nas gry i poczęstunek. Graliśmy między innymi w Kahoota, w którym mieliśmy odgadnąć marki samochodów. Bardzo nam się podobało ponieważ jedzonko było pyszne, a gry umiliły nam ten dzień. Jesteśmy im wdzięczne za zorganizowanie tych zabaw.

            /Julia F. i Anita P./

            Podczas klasowych obchodów Dnia Kobiet chłopcy przygotowali dla nas ciekawe gry głównie na temat samochodów, narzędzi i piłkarzy. Rozdawali nam cukierki, pieczone przez nich słodkości i piękne prezenty. Całe obchody przebiegły w przyjemnej atmosferze i myślę, że każdy będzie miło wspominał ten dzień.

            /Aniela W./

            Dzień Kobiet jest dla nas bardzo ważnym dniem, a chłopaki spisali się bardzo dobrze! Były życzenia, prezenty, odśpiewane „STO LAT”, wspaniały poczęstunek oraz quizy i konkurencje. Ziemniaki Wojtka bardzo nas rozbawiły J  Podsumowując, jesteśmy bardzo szczęśliwe.

            /Zosia C. i Nikola P./

          • XVII Gminny Konkurs Historyczny rozstrzygnięty

          • W dniu 1. marca 2024r. w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Sędziszowie Małopolskim odbyła się XVII edycja Gminnego Konkursu Historycznego „Z kart historii Ziemi Sędziszowskiej”.

            Konkurs zorganizowany został przez Szkołę Podstawową nr 3 im. Jana Pawła II w Sędziszowie Małopolskim we współpracy z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Kultury oraz Instytutem Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie.

            Celem konkursu, organizowanego corocznie z okazji rocznicy nadania praw miejskich dla naszego miasta, jest inspirowanie dzieci i młodzieży do poznawania dziejów Polski oraz Ziemi Sędziszowskiej, a także budzenie poszanowania dla dziedzictwa historycznego i kulturowego naszej Ojczyzny.

            W tym roku tematyka konkursu skupiała się wokół dziejów klubu sportowego Lechia, Ochotniczej Straży Pożarnej w Sędziszowie Małopolskim oraz przebiegu I wojny światowej w naszym mieście.

            Z konkursowym testem zmagało się 30 uczniów z dziesięciu szkół podstawowych.

            Komisji konkursowej przewodniczył Pan mgr Tomasz Przywara – nauczyciel historii w Liceum Ogólnokształcącym w Sędziszowie Małopolskim, zaś w składzie jury pracowały także: Pani mgr Albina Świerad – nauczycielka Szkoły Podstawowej w Czarnej Sędziszowskiej oraz Pani mgr Beata Majcher  - dyrektor Szkoły Podstawowej w Zagorzycach Górnych.

            Gościem uczestników konkursu był Pan dr Jacek Magdoń pracownik Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie, Główny Inspektor ds. Orląt Związku Strzeleckiego „Strzelec” Józefa Piłsudskiego.

            Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

            I miejsce – Marta Bąk – SP w Czarnej Sędziszowskiej – 43 pkt.

            II miejsce – Jakub Wróbel – SP 3 w Sędziszowie Małopolskim – 42 pkt.

            III miejsce – Krzysztof Stec – SP 2 w Sędziszowie Małopolskim – 40 pkt.

            IV miejsce – Piotr Bołba – SP w Będziemyślu – 38 pkt.

            V miejsce – Jan Piątkiewicz – SP nr 3 w Sędziszowie Małopolskim – 36 pkt.

            Trzeci z reprezentantów naszej szkoły Dawid Jakubek zgromadził 33 punkty i zajął VII miejsce.

            Gratulujemy laureatom oraz pozostałym uczestnikom.

            Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki książkowe oraz gadżety reklamujące nasze miasto, zaś laureaci: komiksy i książki o tematyce historycznej, grę planszową, vouchery do kina Jedność oraz sprzęt elektroniczny.

            Nagrody dla uczestników ufundowali: Burmistrz Sędziszowa Małopolskiego Bogusław Kmieć, który objął konkurs honorowym patronatem, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie, Pan Jacek Magdoń oraz Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Sędziszowie Małopolskim.

            Dziękujemy Pani dyrektor MGOK Katarzynie Hagdej oraz pracownikom domu kultury za gościnę i poczęstunek dla uczestników oraz pomoc w sprawnym przeprowadzeniu konkursu.

            Dziękujemy instytucjom współorganizującym, uczestnikom oraz opiekunom za udział w konkursie i zapraszamy ponownie za rok.

            Fot. MGOK Sędziszów Młp.

          • GMINNE IGRZYSKA DZIECI I MŁODZIEŻY W TENISIE STOŁOWYM

          • W dniu 29 lutego oraz 2 marca w SP nr 1 w Sędziszowie Młp. odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci i Młodzieży w indywidualnym tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. W igrzyskach wzięli udział uczniowie 7 szkół podstawowych z terenu naszej gminy. Pod opieką Pani Agnieszki Kuc naszą szkołę reprezentowali:

            Marcel Jaworek - 5a

            Hanna Wszołek - 6b

            Julian Chełpa - 7a

            Franciszek Wojton - 7a

            Gabriela Sabik - 7b

            Oliwier Saj - 7b

            Eryk Wszołek - 7b

            Po zaciętej walce o każdy punkt i sportowej rywalizacji do kolejnego etapu na szczeblu POWIATOWYM, zajmując II miejsce, awansowali HANNA WSZOŁEK i ERYK WSZOŁEK. Na zakończenie igrzysk zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

            Udział w zawodach w ping-ponga był dla mnie wyzwaniem i dobrą okazją do sprawdzenia swoich umiejętności. Rozgrywki pomimo wielkich emocji i trudnych przeciwniczek, przebiegały w przyjaznej atmosferze. Po kilku zaciętych meczach, udało mi się wywalczyć II miejsce. Mimo zmęczenia czułam ogromną radość i satysfakcję z osiągniętego wyniku, nie tylko dla siebie, ale również dla naszej szkoły.

            /Opracowanie tekstu: Hania Wszołek – uczennica klasy 6b/

          • WYJŚCIE DO BIBLIOTEKI PEDAGOGICZNEJ

          • W dniu 23 lutego 2024 roku klasy 5a i 5b pod opieką p. mgr A. Paściak gościły w Bibliotece Pedagogicznej na lekcjach bibliotecznych poświęconych historii naszego miasta. Na miejscu uczniów przywitała p. Katarzyna Jaworek, dzięki której mogli poznać tajemnicze pomieszczenia biblioteki i jej skarby. Uczestniczyli w lekcji na temat najdawniejszej historii Sędziszowa Młp., ważnych wydarzeń w historii miasta oraz jego właścicieli. Uczniowie rozwiązywali quiz polegający na oglądaniu starych zdjęć i odgadywaniu, jaki budynek przedstawia fotografia. Zagadki były naprawdę trudne, ale wszyscy świetnie się bawili. Zdali sobie sprawę, jak stare jest ich miasto.

            Na koniec piątoklasiści rozwiązywali krzyżówkę, która sprawdziła ich wiedzę o Sędziszowie Młp. oraz wysłuchali legend o Dzielnym rycerzu Sędziszu oraz o Skrzynczynie.

            Pani bibliotekarka wspomniała o zasługach SP nr 3 w ratowaniu księgozbioru podczas powodzi oraz o zbliżającej się 541. rocznicy nadania Sędziszowowi Młp. praw miejskich.

            Zarówno lekcja biblioteczna jak i historia naszego miasta okazały się niezmiernie ciekawe.

            Opracowali uczniowie klasy 5a:

            Antonina Niedźwiedź, Karolina Szczęch, Marcel Jaworek

          • „Stawonogi, jak przybysze z innej planety”

          • Z przyjemnością informujemy, że konkurs BIOLOGICZNY dla klas 6  pt. „Stawonogi, jak przybysze z innej planety” został rozstrzygnięty!

            Zgłoszonych zostało 7  prac konkursowych. Wszystkie można obejrzeć w galerii zamieszczonej poniżej.

            Celem konkursu było:

            • zainteresowanie uczniów tematyką stawonogów wokół nas,
            • rozwijanie wyobraźni i umiejętności posługiwania się różnymi technikami plastycznymi,
            • rozwijanie aktywności twórczej i kształtowanie wrażliwości estetycznej,
            • odkrywanie w sobie nowych talentów.

            Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu modelu stawonoga o wymiarach: 10-20 cm.

            Ocenie podlegała prezentacja wymaganych treści, czyli dokładne zachowanie elementów budowy (czułki, aparat gębowy...) i podpisanie ich.

            Z przyjemnością oglądaliśmy kreatywne pomysły młodych uczestników. Mamy nadzieję, że uczniowie dalej będą rozwijać plastyczną twórczość. Takiej kreatywności możemy im tylko pozazdrościć!

            Komisja konkursowa brała pod  uwagę technikę wykonania pracy,  oryginalność, a przede wszystkim zgodność z wymogami konkursu. 

            Po długich naradach jury konkursowe, ze względu na wysoki poziom wszystkich prac wybrało tylko pierwsze miejsce. Gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

            Zwyciężyła Kinga Grabowska z 6B  i jej praca: chrząszcz  - Jelonek rogacz.

            Pozostali uczestnicy i ich prace:

            Jakub Wróbel 6B: pająk -  Czarna wdowa

            Julia Skorupska  6B: pająk – indyjski ptasznik niebiesko-metaliczny Poecilotheria Metallica

            Kacper Baran 6A: pająk – Ptasznik

            Michalina Cyzio 6B: skorupiak -  Krab czerwony

            Dawid Stec 6B: pająk

            Jakub Karwat 6B: pająk na pajęczynie

            Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, nagrody i oceny z biologii.

            /Tekst: mgr Beata Idzik/

          • Orlęta upamiętniły bohaterów

          • Dnia 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z tej okazji w naszej parafii w Sędziszowie Małopolskim w dniu 3 marca  zostały zorganizowane uroczystości przy pomniku bohaterów. Msza święta odbyła się z udziałem orkiestry dętej z Ropczyc, i z asystą pocztów sztandarowych m.in. naszej jednostki - Jednostka Strzelecka 2051 im. mjr Władysława Rudolfa-Wilka . Następnie obchody przeniosły się pod memoriał Sybiraków i żołnierzy AK Podobwodu Sędziszów Młp. gdzie Strzelcy złożyli uroczystą przysięgę. Delegacje władz powiatowych, samorządowych oraz młodzież szkół średnich złożyły wiązanki kwiatów przed pomnikiem. Mieliśmy okazję wziąć udział w defiladzie i się w niej zaprezentować. Obchody już po raz kolejny zakończyliśmy "Biegiem Tropem Wilczym" znany też jako bieg pamięci żołnierzy wyklętych w którym wzięły udział niektóre Orlęta i Strzelcy. Do przebiegnięcia mieli aż 1963m. Po skończonym biegu można było się posilić grochówką wojskową. Była to jedna z najpiękniejszych uroczystości w Sędziszowie Małopolskim i czekam na kolejne.

            Tekst: pat. Aleksandra Sołek

          • Urodziny naszego miasta - kl. 1b

          • 28 lutego 2024r. nasze miasto obchodziło 541 rocznicę nadania praw miejskich. Była to doskonała okazja do przybliżenia dzieciom najważniejszych informacji z tym związanych. Uczniowie obejrzeli krótki film przedstawiający nasz piękny Sędziszów Małopolski oraz zapoznali się z książkami, pocztówkami, mapami , które ukazywały jeszcze więcej ciekawych informacji. Dzieci dowiedziały się m.in.:

            • kto nadał prawa miejskie miastu,
            • skąd wywodzi się nazwa miejscowości,
            • kto jest burmistrzem naszego miasta i jak nazywa się miejsce, w którym urzęduje.

            Na zakończenie zajęć wykonały laurki upamiętniające to wydarzenie.

            Naszemu miastu życzymy jeszcze wielu takich pięknych rocznic - klasa 1b.

          • REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2024/2025

          • Szanowni Rodzice !

            Informujemy, że zgodnie z Zarządzeniem Nr 26/2024 Burmistrza Sędziszowa Małopolskiego z dnia 22 stycznia 2024 r., rozpoczyna się rekrutacja do klasy pierwszej przy Szkole Podstawowej nr 3 w Sędziszowie Małopolskim.

            • Zgłoszenie dziecka do klasy I szkoły obwodowej w formie elektronicznej odbywa się od 21 lutego do 6 marca (do godz. 15:00).
            • Złożenie wniosku o przyjęcie dziecka spoza obwodu do klasy I w formie elektronicznej odbywa się od 21 lutego (od godz. 12:00) do 6 marca do godz. 20:00.

            Szczegółowy harmonogram rekrutacji do klasy pierwszejHarmonogram - rekrutacja do klasy pierwszej 

            Rekrutacja odbywa się w systemie elektronicznym dostępnym pod adresem: Nabór - klasa pierwsza SP3

            Po wypełnieniu w SYSTEMIE zgłoszenia czy wniosku, zostanie w SYSTEMIE wygenerowany dokument w formie PDF, który należy pobrać, wydrukować, podpisać (oboje rodziców) i złożyć w szkole.

            SYSTEM automatycznie generuje identyfikator i hasło, które należy sobie zapisać - będzie potrzebne do następnego logowania.

          • Trening szkoleniowo-strzelecki

          • 24 lutego, tj. w sobotę, Orlęta wzięły udział w kolejnym w tym roku szkolnym szkoleniowym treningu strzeleckim, zorganizowanym przez Jednostkę Strzelecką 2051 im. mjr Władysława Rudolfa-Wilka.

          • MINI PIŁKA SIATKOWA - SUKCESY

          • W dniu 24.02.2024 r. w SP w Zagórzycach Dolnych, odbyły się gminne zawody mini piłki siatkowej. Dziewczęta z klas 6-tych odniosły piękne zwycięstwo, nie przegrały żadnego seta, tym samym zajęły zasłużone pierwsze miejsce. Podobnie chłopcy z klas 5 i 6 wywalczyli zwycięstwo i zaszczytne pierwsze miejsce w rozgrywkach gminnych w mini piłce siatkowej, które odbyły się w Zagorzycach Dolnych dnia 17.02.2024 r.

            Gratulujemy i życzymy sukcesów w rozgrywkach powiatowych!!!

          • MAGICZNY ŚWIAT SAKSOFONÓW – lekcja umuzykalniająca

          • Dnia 22 lutego b. r. wszyscy nasi uczniowie wzięli udział w koncercie edukacyjnym zorganizowanym w naszej szkole, przez Łódzkie Biuro Koncertowe „Wirtuoz”. Spotkanie zatytułowane „Magiczny świat saksofonów” poprowadził p. Krzysztof Orzechowski wraz z p. Januszem Witko. Był to „DUET na klarnet i 4 saksofony”.

            Podczas koncertu, który odbył się w dwóch turach – dla klas młodszych oraz dla młodzieży z klas starszych - uczniowie mogli poznać nazwę, budowę i brzmienie: klarnetu, saksofonu sopranowego, altowego, tenorowego i barytonowego. Słuchacze przebyli muzyczną podróż przez różne kraje, poznając utwory charakterystyczne dla każdego z nich.

            Koncert wzbogacony konkursami i quizami z mini-nagrodami pobudził słuchających do aktywnego uczestnictwa w spotkaniu. Wspólny śpiew, dyrygowanie i taktowanie z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczniów.

            /tekst: mgr E. Hulek/

            FILM - 1

            FILM - 2

            FILM - 3

            FILM - 4

            FILM - 5

          • Piłka SIATKOWA CHŁOPCÓW

          • 21.02.2024 r. w Ropczycach w SP nr 5, chłopcy kl.7 i 8 reprezentowali naszą gminę - w powiatowy rozgrywkach piłki siatkowej. Dzielnie walczyli, jednak nie zdołali pokonać drużyny ze SP z Niedźwiady i ostatecznie uplasowali się na II miejscu. Gratulacje!

          • Szkolne Rekolekcje Wielkopostne

          • W dniach 19-21 lutego odbyły sie rekolekcje szkolne. W czasie spotkań, uczniowie mogli poznawać Pana Boga, Jego słowo oraz uczyć się, jak być dobrym dla bliskich im osób, w rodzinie, w szkole. Przez zabawę, ćwiczenia, wspólny śpiew oraz film, uczniowie poznawali zasady, którymi warto sie kierować w życiu. Uczyli się, że każdy człowiek jest wartościowy, należy mu się szacunek. A gdy komuś zdarzy sie powiedzieć lub zrobić coś złego, zawsze warto starać sie to naprawić, przeprosić i postarać się poprawić. Wielu uczniów było bardzo zadowolonych z tego czasu i czekają, aby takie wydarzenie przeżyć jeszcze raz.

            /tekst: ks. mgr Mateusz Wielgosz/

            FILM - 1

            FILM - 2

          • WALENTYNKI w naszej szkole

          • Dnia 14 lutego w naszej szkole odbyły się urocze obchody walentynek. Atmosfera w szkole była nacechowana radością, miłością i entuzjazmem, gdy uczniowie z wszystkich klas zaangażowali się w różnorodne działania związane z tym wyjątkowym dniem. Tego dnia uczniowie mieli okazję wyrazić sympatię i przyjaźń poprzez przesyłanie kolorowych karteczek z życzeniami. To piękne gesty sprawiły, że szkolne korytarze tętniły emocjami, a uśmiechy na twarzach dzieci były widoczne na każdym kroku. Dla starszych klas zorganizowano fascynującą zabawę, która zjednoczyła uczniów w duchu przyjaźni i współpracy. Polegała ona na losowaniu połowy serca z numerkiem. Uczniowie starali się odnaleźć swoją drugą połówkę. Pierwsze 20 par otrzymało słodką niespodziankę. Obchody walentynek w naszej szkole były nie tylko okazją do wyrażenia uczuć, ale również do zacieśnienia więzi między uczniami. Te radosne chwile na pewno pozostaną w pamięci wszystkich na długo.

            /tekst: mgr U. Magdoń/

          • Feryjne szkolenie dla Orląt

          • 29 stycznia, strzelcy z  Jednostki Strzeleckiej 2051 im. mjr Władysława Rudolfa-Wilka  zorganizowali dla orląt zajęcia szkoleniowe w SP1 w Sędziszowie Małopolskim. Z naszej szkoły wzięło w nich udział ok. 20 orląt. Podczas spotkania zostały omówione zagadnienia:

            • Budowa, rozkładanie i składanie AKM
            • Budowa i ładowanie magazynków
            • Postawy strzeleckie i bezpieczne obchodzenie się z bronią długą - BLOS
            • Podstawy bytowania w lesie (survival) oraz przygotowanie plecaka na wyprawy

            pat. Aleksandra Sołek:

            Dnia 29 stycznia wzięłam udział w szkoleniu orlęcym w Szkole Podstawowej nr 1  w Sędziszowie Małopolskim. Były tam dla nas przygotowane różne wyzwania. Najbardziej podobało mi się stanowisko z ładowaniem magazynku. Zadanie polegało na tym, aby jak najszybciej to wykonać. Na początku dowiedzieliśmy się jak zbudowany jest nabój oraz sam magazynek. Każdy z nas spróbował, nie było to takie łatwe jak się wydaje. Osobiście największą przeszkodą dla mnie było wyjmowanie amunicji. Na koniec gdy zostało nam chwilę czasu postanowiliśmy urządzić zawody. Sprawdziliśmy też oczywiście naszego opiekuna na tym stanowisku. Tak zakończyło się nasze jedno z kilku zadań. Bardzo mi się podobało i chętnie pojadę na następne szkolenia.

            pat. Mają Kocoł:

            Na kolejnym stanowisku zostały omówione zasady bytowania w lesie. Powiedziano nam co należy ze sobą zabrać i co spakować do plecaka, aby bezpiecznie odbyć wyprawę do lasu. Dostaliśmy porady dotyczące jedzenia na survivalowych warunkach i skąd można wziąć w miarę czystą wodę do picia. Dowiedzieliśmy się ile może przetrwać bez picia i jedzenia żołnierz w dobrych warunkach, co moim zdaniem było bardzo ciekawe. Najbardziej podobało mi się przedstawienie wyposażenia plecaka, było to interesujące.

            st. orlę Szymon Jarząb:

            Na następnym stanowisku Pan Drużynowy Cyrulik opowiadał nam i uczył nas o wariantach postaw strzeleckich: stojącej, klęczącej, leżącej.

            Mówił nam również o gotowości niskiej oraz wysokiej, przekazywał nam informacje o wyrażeniu ,, BLOS "

            B - Broń

            L - Lufa

            O - Otoczenie

            S - Spust

            Stanowisko to było moim ulubionym, było zdecydowanie najciekawsze i zostało włożone w to dużo wysiłku.

            st. orlę Zuzanna Rybka:

            Na trzecim stanowisku nauczyliśmy się jak poprawie rozbrajać i składać broń, każda część została nam dokładnie opisana i wytłumaczona.

            Zajęcia bardzo mi się podobały i proszę o więcej.

          • JAK KARNAWAŁ TO KARNAWAŁ!!! …CZYLI ZABAWA KARNAWAŁOWA W NASZEJ SZKOLE

          • Po ciężkiej pracy w I semestrze nauki, uczniowie naszej szkoły niewątpliwie zasłużyli na odpoczynek oraz dobrą rozrywkę w postaci zabawy karnawałowej, która została zorganizowana przez Radę Rodziców, a odbyła się w czwartek 25 stycznia 2024 roku.

            Tego dnia uczniom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Sala gimnastyczna wyglądała inaczej niż zwykle, gdyż zamieniła się w prawdziwą salę balową. Udekorowana kolorowymi balonami, girlandami i błyszczącymi ozdobami zachęcała do szalonej zabawy - najpierw młodszych uczniów klas I-III, a po południu naszej młodzieży z klas IV-VIII.

            Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek i filmów, można było zobaczyć: wróżki, królewny, biedronki, księżniczki, rycerzy, piłkarzy, piratów, policjantów, żołnierzy… nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci.

            Zabawę poprowadzili profesjonalni animatorzy, którzy od pierwszych taktów muzyki zachęcali dzieci oraz ich opiekunów do wspólnej zabawy. Uczestnicy brali udział w różnych konkursach, uczyli się układów tanecznych, łapali bańki mydlane, uczestniczyli w zabawach rozwijających refleks i kreatywność. Zatańczono poloneza i oczywiście belgijkę. Były pociągi, korowody, kółeczka, wybory królowej i króla balu, tańce w parach i osobno. Na zmęczonych tancerzy czekał słodki poczęstunek. Była również okazja do wykonania sobie pamiątkowych zdjęć w karnawałowych przebraniach, przy zaprojektowanej przez Rodziców specjalnie na tę okazję ściance.

            To wyjątkowe wydarzenie nie tylko dostarczyło uczestnikom wiele radości i świetnej zabawy, ale także wzmocniło więzi społeczności szkolnej, tworząc wspomnienia pełne uśmiechów i pozytywnej energii.

            Składamy serdeczne podziękowania Radzie Rodziców oraz wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i przeprowadzenia tegorocznej zabawy karnawałowej. Dziękujemy!

            /tekst: mgr E. Hulek/

            FILMIK 1

            FILMIK 2

            FILMIK 3

            FILMIK 4

            FILMIK 5

            FILMIK 6

            FILMIK 7

    • Kontakty

      • Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Sędziszowie Małopolskim
      • (+17) 22-16-825
      • Osiedle Młodych 20 39-120 Sędziszów Małopolski Poland
      • ePUAP: /SP3SedziszowMlp/domyslna
  • Galeria zdjęć

      brak danych